Temizlikçi kadınlardan akılalmaz oyun!

'de temizlikçi olarak girdikleri evlerde ziynet eşyalarını alarak yerlerine sahtelerini koymak suretiyle çalan üç kişilik çete çökertildi. 400 bin TL olan ziynet eşyalarını çalan hırsızlar tutuklandı.

07.02.2021 11:56 | Son Güncelleme : 07.02.2021 11:58

Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı  Kargıpınarı Mahallesi’nde evlerde gündelik temizlikçi olarak çalışan kadınların evlerden değerli ziynet eşyalarını alarak yerlerine sahtelerini koymak suretiyle organize şekilde hırsızlık yaptıkları tespit edildi.

 Mersin İl Jandarma Komutanlığı tarafından zanlılara yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda S.Y. ve S.C. adlı kadınlar ile bunları yönlendirdiği ileri sürülen H.İ. adlı erkek, suç unsuru sahte çeyrek altın, imitasyon kolye, bir adet çalıntı laptop bilgisayar, üç adet cep telefonu ile birlikte yakalandı.

 Kadınların temizlik yaptığı yedi ayrı adreste piyasa değeri yaklaşık 400 bin TL değerinde altın ve değerli eşyayı sahteleri ile değiştirdiği belirlendi.

İfadeleri alınan S.Y. ve S.C. adlı kadınlar, altınları ve değerli eşyaları kendilerinin çaldıklarını ve sahteleriyle değiştirdiklerini ve H.I. adlı kişinin kendilerini yönlendirdiğini belirterek suçlarını itiraf etti. Üç zanlı, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurma’ suçlamasıyla çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Kaynak: İHA

Sıradaki Haber Yükleniyor