Tekirdağ'da fuhuş çetesi çökertildi: 2 kadın kurtarıldı, 5 zanlı gözaltında

TEKİRDAĞ (İHA)
Tekirdağ Gündem haberleri Asayiş
Tekirdağ'da fuhuş çetesi çökertildi: 2 kadın kurtarıldı, 5 zanlı gözaltında

Tekirdağ'da emniyet güçlerince düzenlenen operasyonda fuhuş çetesi çökertildi. İş vaadiyle kandırılan ve fuhşa zorlanan iki yabancı uyruklu kurtarılarak göç idaresine gönderildi, 5 zanlı da gözaltına alındı.

Tekirdağ'da fuhuş çetesi, emniyet güçlerinin düzenlediği operasyonla çökertildi. 

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından aylardır teknik ve fiziki takip altında olan fuhuş çetesi film gibi operasyonla çökertildi. Polis ekipleri müşteri kılığına girerek çete üyelerine operasyon düzenledi.

Yabancı uyruklu kadınların çalışma vaadiyle Türkiye'ye getirildiği ve şahısların belirli aralıklarla sosyal medya üzerinden reklam yayınlayarak fuhşa aracılık yaptığını belirleyen ekipler, Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla düzenledikleri operasyonda organizatör D.A. (48), yardımcısı olduğu iddia edilen Y.A. (21) ve Özbekistan uyruklu olduğu tespit edilen G.K. (23), O.K. (23), M.B. (22) gözaltına alındı.Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 25 bin Türk Lirası ve 750 dolar ile 12 adet cep telefonu ele geçirildi.

Şüpheliler işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken, fuhşa zorlanan  2 yabancı uyruklu kadın İl Göç İdaresi'ne teslim edildi.