"Tecavüz edeceğim, sakat bırakacağım, öldüreceğim..." Başkentte 1 yıldır komşusunu taciz ve tehdit eden erkek gözaltına alındı

ANKARA/DHA
Ankara Kadına yönelik şiddet cinsel istismar Gündem haberleri

Ankara'da 1 yıldır sistematik bir şekilde Perihan Ö. adlı komşusunu hem tehdit, hem taciz eden Muhammed K., genç kadının sosyal medyada yayınladığı videonun ardından gözaltına alındı. Sapık, ev hapsine çarptırıldı.

Erkek vahşetinin adresi, bu defa başkent Ankara oldu.

Perihan Ö.'nün yardım talebinde bulunduğu video, sosyal medyada 'Perihan Öldürülecek' başlığıyla paylaşıldı. Perihan Ö. videoda, karşı apartmanda oturan Muhammed K. tarafından 1 yıldır düzenli olarak tehdit edildiğini ileri sürerek, "Beni öldüreceğini, tecavüz edeceğini, beni sakat bırakacağını, bakıma muhtaç hale getireceğini söylüyor. Önce bir süre sahte hesaplardan yazdı. Sahte hesaplar olduğu için ciddiye almadım.

"BEN HABERLERDE İZLEDİĞİMİZ KADINLARDAN BİR TANESİ OLMAK İSTEMİYORUM"

Ancak daha sonra kimliğini açığa çıkarıp, dozunu artırarak üzerime geldi. En son 2 gün önce eşim işe gittikten sonra kapıma dayanıp, zile bastı. Elim ayağım titredi. Evin etrafında dolaştı. Arka bahçede dolaştı. Mutfağın camından beni seyretti. Karakola gittik, şikayetçi olduk. Ben ölmek istemiyorum. Ben haberlerde izlediğimiz kadınlardan bir tanesi olmak istemiyorum. Artık 1-2 ay sonra yolda arkamdan bıçak saplar, ya da önümü keser bilmiyorum. Ben artık dayanamıyorum, ben ölmek istemiyorum, psikolojim bozuldu. Artık sokağa çıkarken korkuyorum, markete giderken korkuyorum" dedi.

DAHA ÖNCE DE ŞİKAYET ETMİŞ

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Perihan Ö.'yü koruma altına alırken, Muhammed K. de gözaltına alındı. Perihan Ö. ifadesinde de şüpheli Muhammed K.'nin saplantılı olarak kendisini takip ederek, tehdit ve hakaretlerde bulunduğunu, bu konu hakkında 2023 yılında da polis merkezine giderek şikayetçi olduğunu ancak şüphelinin eylemlerine devam ettiğini belirtti. 

EV HAPSİ VERİLDİ

Muhammed K., emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Batı Adliyesi'ne sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan Muhammed K.’ye ev hapsi verildi. Muhammed K. konutunda elektronik kelepçe ile takip edilecek.