Tartışma kanlı bitti! İstanbul'da radyocu 'Baydamar' Ersin Koçbuğ, nişanlısının eski kocasını silahla vurarak ağır yaraladı

İstanbul Gündem haberleri
Tartışma kanlı bitti! İstanbul'da radyocu 'Baydamar' Ersin Koçbuğ, nişanlısının eski kocasını silahla vurarak ağır yaraladı

Bakırköy'de 'Baydamar' lakaplı radyocu Ersin Koçbuğ, kendisini arayarak hakaret eden nişanlısı Ebru M.'nin eski kocası Mithat Şahin'i Yeşilköy sahilde silahla vurdu. Şahin ağır yaralanırken radyocu Koçbuğ ise polise giderek teslim oldu.

Olay, 15 Kasım Çarşamba günü Yeşilköy sahilde saat 22.00'de meydana geldi. İddiaya göre,  radyo programı yapan "Baydamar" lakaplı Ersin Koçbuğ ile Ebru Manay bir süre önce nişanlandı. Manay'ın eski eşi Mithat Şahin, bunu öğrenince önce Ebru Manay'ı arayıp hakaret ve küfür etti, ardından da Ersin Koçbuğ'u arayıp hakaret ederek tehdit etti. Şahin, Koçbuğ'a konumunu da atarak görüşmek istediğini söyledi.

Koçbuğ, Şahin'in silahlı gezdiğini bildiği için yanına silah alarak atılan konum olan Yeşilköy sahile gitti. Burada görüşen Şahin ve Koçbuğ arasında önce sözlü tartışma başladı. Tartışma kısa sürede büyüdü ve taraflar birbirine silah çekti. Koçbuğ, silahıyla Şahin'e ateş etti.

Kurşunların isabet ettiği Şahin kanlar içinde yere yığılırken, Koçbuğ ise olay yerinden kaçtı. Olayı görenler polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri ağır yaralanan Şahin'i hastaneye kaldırırken, polis ise konuyla ilgili inceleme başlattı.

Polis ekiplerinin çalışmaları devam ederken şüpheli Ersin Koçbuğ, Bağcılar Güneşli'deki polis merkezine giderek teslim oldu. Gözaltına alınan Koçbuğ'un işlemleri devam ediyor.

Olay günü yaşananlara tanık olan işletme sahibi Hasan Aktop,  "Dün burada kafemizde oturuyorduk. Ansızın birkaç el silah sesi geldi, olay yerine gittim. Olay yerinde polis arkadaşlar vardı. Sorduğumda, 'Bayan eşinden boşanmadığı halde başka bir kişi ile takıldığını' öğrendim. Benim duyduklarım bunlar" diye konuştu. 

TUTUKLANDI

Gözaltına alınan Baydamar emniyetteki işlemlerinin bitmesinin ardından Bakırköy Adalet Sarayı'na getirildi. Burada ilk olarak savcıya ifade veren Baydamar, çıkarıldığı sulh ceza hâkimliğince 'Kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklandı. 

 

Kaynak: DHA