Tabancayla oynarken yanlışlıkla arkadaşı vurmuştu: Tutuklanarak cezaevine gönderildi

Uşak Gündem haberleri

Uşak'ta evde tabancayla oynadığı esnada yanlışlıkla arkadaşını kafasından vurarak ölümüne yol açan ve olay yerinden kaçan şüpheli, yakalandıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tabancayla oynarken arkadaşını vurdu, olay yerinden kaçsa da yakalanarak cezaevine yollandı.

Edinilen bilgilere göre, Ünalan Mahallesi 1 Nisan Sokak’ta ikamet eden M.Y., tabancayla oynadığı sırada henüz bilinmeyen bir sebepten tabanca ateş aldı. Tabancadan çıkan mermi, M.Y.’nin ev arkadaşı İrfan Pekçetin’in kafasına isabet etti. Çevredekilerin ateş sesi ihbarları üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Eve giren ekipler, Pekçetin’in hayatını kaybettiğini belirledi. Evde yapılan incelemelerin ardından Pekçetin’in cenazesi Uşak Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken olay yerinden kaçan M.Y. ise ekiplerce otogar kavşağında kıskıvrak yakalandı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli M.Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öte yandan şüpheli M.Y.’nin verdiği ifadede; tabancayla oynadığı sırada nasıl olduğunu bilmediği bir şekilde patladığını, çıkan merminin ise yan yatakta uyuyan arkadaşının kafasına isabet ettiğini söyledi.

 

Kaynak: İHA

Uşak tabanca cinayet