Stokçuluk yasası geliyor: Teklifle birlikte stok yapanlara hapis cezası arttırılacak

haberler Bekir Bozdağ

Stokçulukla mücadele kapsamında alınan tedbirler devam ediyor, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, teklifin Meclis'e bu ay sunulacağını açıkladı. Bozdağ, stokçulara verilecek cezaların, tutuklamayı da içerecek şekilde 1 yıldan 3 yıla çıkarılacağını söyledi.

Ticaret Bakanlığı denetimleri sürdürürken adalet bakanlığı stokçuluk yapanların cezalarını artıracak bir teklif hazırladı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise, hazırlanan düzenlemede sona gelindiğini yasa teklifinin bu ay Meclis'e sunulacağını söyledi. Stokçuluk yapanlara hapis cezası uygulanacak.

BAKAN BOZDAĞ'IN AÇIKLAMALARI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara’da hakim ve savcı yardımcılığı ile stokçulukla ilgili cezaların artırılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Adalet Bakanı Bozdağ, stokçulara verilecek cezaların, tutuklamayı da içerecek şekilde 1 yıldan 3 yıla çıkarılacağını açıkladı.

Fahiş fiyat ve stokçulukla mücadele konusunda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Bozdağ, "Stokçulukla ilgili cezaların hem alt hem de üst sınırı artırılmaktadır. Şartlar oluştuğunda tutukluluk ihtimali de mümkün olabilecektir. Haksız kazanç peşinde koşanlar cezalandırılacak. Ayrıca gayrimenkul alım ve satım işlemlerini noterliklerde de yapılmasına imkan sağlayacağız." dedi.

 

 

Kaynak: Haber Global

Ticaret Bakanlığı denetimleri Bekir Bozdağ stokçuluk