Zeytinburnu'nda fırtınada sürüklenen gemi karaya oturdu

İstanbul 'nda fırtına nedeniyle sürüklenen gemi karaya oturdu.

29.01.2021 15:49 | Son Güncelleme : 29.01.2021 16:29

Marmara Denizi'nde şiddetli fırtına etkili oluyor. Fırtına nedeniyle bazı deniz seferlerine aksama yaşanırken, gemiler de olumsuz etkilendi. Fırtına nedeniyle İstanbul'da Zeytinburnu açıklarında bir kargo gemisi sürüklendi. Gemi, şiddetli rüzgar ve dalgalarla kıyıya ulaşarak karaya oturdu.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'nden Zeytinburnu'nda kıyıya sürüklenen gemiye ilişkin açıklama yapıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, "Bugün saat 15.00 sıralarında Sahil Güvenlik Harekat Merkezinden alınan bilgiye göre;  Zeytinburnu Ahırkapı (D) bölgesinde demirli bulunan, Morini Limanına kayıtlı ve Comoros Bayraklı "STREAMLİNE" isimli kargo gemisinin, hava muhalefeti nedeniyle demir tarayarak kıyıya sürüklendiği ve sancak tarafından karaya oturduğu bildirilmiştir.  Olay yerine ivedilikle Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait (3) kurtarma römorkörü, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait (2) bot ile tahlisiye (can kurtarma) ve çevre ekibi sevk edilmiştir.  Yapılan kontrollerde olay nedeniyle çevre kirliliği yaşanmadığı rapor edilmiştir." denildi. 

KIYI EMNİYETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden sürüklenen ve karaya oturan gemiyle ilgili yapılan açıklamada ise, "Zeytinburnu'nda önlerinde demirli bulunan 108 metre Comoros bayraklı Streamlıne isimli genel kargo gemisinin muhalefeti nedeniyle demir tarayarak kıyıya sürüklenmesi ve sancak tarafından karaya oturması üzerine ivedilikle Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Kurtarma 2, Mehmetçik ve Poyraz römorkörleri ile tahlisiye (can kurtarma) ve çevre ekibi sevk edilmiştir. Yapılan kontrol neticesinde gemide 2 personel bulunduğu ve çevre kirliliği yaşanmadığı rapor edilmiştir" denildi.

Kaynak: DHA

Sıradaki Haber Yükleniyor