Son Dakika! TAG Otoyolu'nda ulaşım sağlanamıyor! Binlerce kişi mahsur kaldı!

son dakika Gündem haberleri Gaziantep

Gaziantep Valisi Davut Gül, kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nda mahsur kalan 2 bin kişinin kurtarıldığını bildirdi. Yoğun kar yağışı nedeniyle hayatın olumsuz etkilendiği Gaziantep'te yol açma çalışmalarına TOMA'lar da destek veriyor.

Gaziantep kent merkezinde dün sabah başlayan kar yağışında birçok kişi yolda mahsur kaldı. 

MSB HELİKOPTER GÖNDERDİ

MSB'den yapılan açıklamada "Gaziantep Valiliği ile koordineli olarak; kar nedeniyle kapanan Adana-Gaziantep otoyolunda mahsur kalan vatandaşlarımız için sıhhi tahliye sağlanması ve bölgeye gıda yardımının ulaştırılması için Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait 2 adet helikopter görevlendirilmiştir." denildi.

YOL AÇMA ÇALIŞMALARINA TOMA'LAR DA KATILDI

Yoğun kar yağışı nedeniyle hayatın olumsuz etkilendiği Gaziantep'te yol açma çalışmalarına TOMA'lar da destek veriyor.

Son Dakika! TAG Otoyolu'nda ulaşım sağlanamıyor! Binlerce kişi mahsur kaldı! - Resim : 1

ULAŞIM SAĞLANAMIYOR

Hasta ve tedaviye ihtiyacı olan vatandaşların kurtarılmasında ekiplerin öncelikli olarak görev yaptığını anlatan Gül, "Otoyol kapalı. Acil hasta olanları buna benzer tedavi ihtiyacı olanları, sağlık görevlileri merkezlere ulaştırıyor. Yani tedaviye ihtiyacı olup da sağlık merkezine ulaşamayan kimse yok." dedi.

Son Dakika! TAG Otoyolu'nda ulaşım sağlanamıyor! Binlerce kişi mahsur kaldı! - Resim : 2

Gece boyunca otoyoldaki 7 bin kişiye kumanya dağıtıldığını dile getiren Gül, şöyle konuştu:

"Kar kalınlığı 45-50 santimetre. Otoyoldaki temel neden tır kazaları. Ekiplerimiz kazaya karışan tırları tek tek çekmeye çalışıyor. Karayollarının yanı sıra tüm kamu kurumlarının yanı sıra da özel sektörden temin ettiğimiz iş makineleri çalışmalarını sürdürüyor. Yer yer tipi de var. Bu da çalışma şartlarını daha da zorlaştırıyor. Gündüz gözüyle biraz daha rahat hareket edilir diye düşünüyoruz. Şu an için otoyoldaki 2 bin kişi kurtarıldı."

Son Dakika! TAG Otoyolu'nda ulaşım sağlanamıyor! Binlerce kişi mahsur kaldı! - Resim : 4

Vali Gül, vatandaşları araç kullanmamaya davet ederek, yollarda oluşacak araç trafiğinin ekiplerin çalışmasını daha da zorlaştırdığını sözlerine ekledi.

Son Dakika! TAG Otoyolu'nda ulaşım sağlanamıyor! Binlerce kişi mahsur kaldı! - Resim : 5

VALİ GÜL: ÇOĞU GİTTİ AZI KALDI

Gaziantep Valisi Davut Gül, yollarda araçlarıyla mahsur kalan sürücülerin tek tek kurtarıldığını söyledi. Çalışmaların uzun sürmesinin, 50 santime ulaşan kar kalınlığı ve tipi ile araç trafiğinden kaynaklandığını belirten Vali Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Çalışmalar neden uzun sürdü? Yolda kalmış yüzlerce aracı Karayolları ekiplerimiz tek tek kurtarıyor. 45-50 cm kar kalınlığı ve yoğun tipi var. Araç trafiği çok fazla ve kaza durumunda binlerce araç birikiyor. Çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Çoğu gitti azı kaldı" dedi. 

Son Dakika! TAG Otoyolu'nda ulaşım sağlanamıyor! Binlerce kişi mahsur kaldı! - Resim : 6

Kaynak: AA

Gaziantep son dakika Gündem haberleri