Pençe Kilit Operasyonu'ndan acı haber: Uzman Çavuş İslam Sancak şehit düştü

Gündem haberleri Pençe operasyonu Milli Savunma Bakanlığı

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde dün teröristlerle çıkan çatışmada Uzman Çavuş İslam Sancak'ın şehit düştüğünü duyurdu.

Pençe Kilit Operasyonu'ndan acı haber geldi. Uzman Çavuş İslam Sancak, dün teröristlerle çıkan çatışmada şehit düştü.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 29 Mayıs 2022 tarihinde, teröristlerle çıkan çatışmada, kahraman silah arkadaşımız P.Uzm.Çvş. İslam SANCAK şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

ŞEHİT ATEŞİ SAMSUN'A DÜŞTÜ

Kuzey Irak’ta yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu'nda yaralanan Samsun Tekkeköy nüfusuna kayıtlı P. Uzm. Çvş. İslam Sancak, şehit oldu. Şehidin acı haberi, Samsun'un Tekkeköy ilçesi Erenköy Mahallesi’nde yaşayan ailesine yetkililer tarafından verildi.

Erenköy Mahalle Muhtarı Muzaffer Karmil, şehit İslam Sancak’ın 1 yıl önce nişanlandığını ve bu yaz için evlilik hazırlığı yaptığını ifade etti.

Şehit İslam Sancak’ın cenazesi Samsun-Çarşamba Havalimanı’na getirildikten sonra ikindi namazını müteakip Erenköy Aile Mezarlığı'na defnedilecek.

Kaynak: Haber Global TV

Milli Savunma Bakanlığı Pençe Kilit Operasyonu son dakika