Meteoroloji'den korkutan 'sağanak yağış' uyarısı: Kuvvetli geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Muğla
Meteoroloji'den korkutan 'sağanak yağış' uyarısı: Kuvvetli geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın (7 Ağustos Pazar) için Muğla'ya 'kuvvetli sağanak yağış' uyarısında bulundu. Meteoroloji, vatandaşları meydana gelebilecek olumsuz durumlara karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Muğla'yı 'kuvvetli sağanak yağış' görüleceği konusunda uyardı.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın öğle saatlerinden itibaren Muğla’nın iç kesimlerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

METEOROLOJİ'DEN AYDIN'A KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7 Ağustos Pazar günü öğleden sonra Aydın için kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, "Yarın (07.08.2022 Pazar) öğle saatlerinden sonra beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Aydın’ın doğu kesimlerinde (Köşk, Sultanhisar, Yenipazar, Nazilli, Kuyucak, Buharkent, Karacasu, Bozdoğan, Çine ilçeleri) yerel kuvvetli olması beklendiğinden; meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı yağış anında kuvvetli rüzgâr ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

 

Kaynak: İHA

muğla meteoroloji sağanak yağış