Son dakika! Meteoroloji'den Kocaeli için yeni uyarı geldi, vali uyardı: Zorunlu olmadıkça çıkmayın

kocaeli Gündem haberleri

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, yoğun kar nedeniyle zorunlu olmadıkça trafiğe çıkılmaması uyarısında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden de bölge için yeni uyarı geldi.

Vali Yavuz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kentte kar yağışının yoğun şekilde devam ettiğini bildirdi.

Yavuz, "Dün gece geç saatlerde başlayıp sabaha kadar devam eden kar yağışına tüm imkanlarımızla müdahale ettik. Kuvvetli kar yağışı başlayacağından lütfen zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayalım." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Kocaeli Valiliğinden yapılan açıklamada, bugün 12.00 ile yarın 15.00 saatleri arasında Kocaeli'de aralıklı ve yerel olarak kuvvetli kar yağışı beklendiği belirtilerek, vatandaşlardan buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları istendi.

METEOROLOJİ'DEN YENİ UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Kocaeli, Yalova ve Sakarya için yapılan son uyarıda, "Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden itibaren Kocaeli ve Yalova ile zamanla Sakarya çevrelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli (10-20 cm yüksek kesimlerde 20 cm üzeri yeni kar örtüsü) kar yağışları beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

 

Kaynak: AA

Kocaeli Meteoroloji Genel Müdürlüğü kar yağışı kar uyarısı kar haberleri