17 Ocak hava durumu... Meteoroloji'den yağış uyarısı!

17 Ocak hava durumu... Meteoroloji'den yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke geneli parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç ve Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç ve Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu, Antalya, Muğla ve Kars çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, İç ve Doğu Anadolu'nun güneyi ile Gaziantep çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli, Hatay çevrelerinde doğu ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının güney ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL 6°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren hafif yağmur ve sağanak yağışlı

İZMİR 6°C, 11°C

Parçalı bulutlu

ANTALYA 11°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

ANKARA -3°C, 6°C

Parçalı bulutlu

BOLU -4°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON 4°C, 11°C

Parçalı bulutlu

KARS -20°C, -5°C

Parçalı çok bulutlu bu akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

DİYARBAKIR -1°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu gece saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

Son dakika haberi 17 Ocak hava durumu meteoroloji yağış