Son dakika! Diyarbakır’da TPAO’nun sondaj çalışması sırasında patlama: 1 ölü 1 yaralı

DİYARBAKIR / DHA
Diyarbakır
Son dakika! Diyarbakır’da TPAO’nun sondaj çalışması sırasında patlama: 1 ölü 1 yaralı

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde TPAO'ya ait petrol kuyusunda sondaj çalışması sırasında gaz sıkışması nedeniyle patlama meydana geldi. Patlamada 1 işçi öldü, 1 işçi yaralandı. Ölen işçinin ailesi de Bağdere mevkiinde trafik kazası geçirdi. Kazada 3 kişi yaralandı.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesi kırsal Duru Mahallesi'nde TPAO'ya ait petrol kuyusunda sondaj çalışması sırasında gaz sıkışması nedeniyle meydana gelen patlamada 1 işçi öldü, 1 işçi yaralandı.

AİLESİ DE KAZA GEÇİRDİ

Durumu haber alarak olay yerine gitmeye çalışan ölen işçinin ailesi de Bağdere mevkiinde trafik kazası geçirdi.

Kazada 3 kişi yaralandı.

TPAO'DAN DİYARBAKIR'IN SİLVAN İLÇESINDEKI DURU-1 KUYUSUNDA MEYDANA GELEN KAZAYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Diyarbakır'ın Silvan ilçesinin yaklaşık 13 kilometre güneyinde daha önce kazılan ve atık su kuyusu yapılmak üzere operasyon başlatılan Duru-1 kuyusunda kaza meydana geldiğini bildirdi.

TPAO'nun X sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Bugün Diyarbakır'ın Silvan ilçesinin yaklaşık 13 kilometre güneyinde daha önce kazılmış, günümüzde ise atık su kuyusu yapılmak üzere operasyon başlatılan Duru-1 kuyusunda bir kaza meydana gelmiştir. Turkish Petroleum International Anonim Şirketi (TPIC) tarafından yürütülen operasyonda, kuyuda daha önceden biriktiği düşünülen gaz basıncı, sondaj ekipmanını kuyudan fırlatmış ve patlamaya sebep olmuştur.

Olay sonrası TPIC personelinden İhsan Tünar maalesef hayatını kaybetmiş, Veysel Sert ise yaralanmış ve tedavi altına alınmıştır.

Hayatını kaybeden İhsan Tünar'a Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve sevdiklerine başsağlığı, Veysel Sert ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."