Ankara merkezli 28 ilde FETÖ operasyonu

Gündem haberleri Ankara

Ankara merkezli 28 ilde FETÖ/PDY terör örgütünün jandarma mahrem yapılanmasına yönelik operasyonda 51 şüpheli gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ'nün jandarma mahrem yapılanmasına yönelik operasyonda 28 ilde 51 şüpheli gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan soruşturmaya yönelik yapılan açıklama şöyle:

"Terör Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında verilen talimatlara istinaden; MİT, Emniyet Genel Müdürlüğü TEM ile SİBER Daire Başkanlıklarınca FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının deşifresine yönelik olarak yapılan çalışmalar sonucunda, örgütün Jandarma Genel Komutanlığını hedef alarak içerisinde yuvalanan ve ‘mahrem hizmetler’ yapılanması içerisinde yer aldıkları tespit edilen; daha önce geçici olarak görevden uzaklaştırılmış 31 astsubay ile daha önce ilişiği kesilmiş 47 askeri öğrenci olmak üzere toplam 78 şüphelinin Ankara merkezli 28 ilde, 21.01.2022 tarihinden itibaren gözaltına alınmalarına karar verilmiştir. Şüphelilerin yakalanmasına ve Cumhuriyet Başsavcılığımıza sevklerine yönelik işlemlere Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince devam edilmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

 

Kaynak: Haber Global

Ankara FETÖ Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı