Sinop'ta yasaklı ırk köpek bir evin bahçesine bırakıldı

Sinop

Sinop'ta kimliği belirlenemeyen kişiler, Türkiye'de sahiplenilmesi yasak olan dogo Argentino cinsi köpeği, bir evin bahçesine bağlayarak kaçtılar. Sinop Belediyesi Hayvan Barınağı ekiplerince ihbar üzerine bulunan köpek, bayıltılarak teslim alındı.

Edinilen bilgiye göre, Sinop Dr. Ahmet Öz Sokak’ta bulunan yasaklı kategoride bulunan dogo Argentino cinsi köpek, sahipsiz bir evin bahçesine kimliği belirsiz kişiler tarafından bırakıldı. Bırakan kişilerin bölgeden kaçtığını gören görgü tanıkları, olayı emniyet güçlerine ihbar etti. Bölgeye gelen emniyet ekiplerince ağaca bağlı şekilde bulunan dogo Argentino cinsli köpek, daha sonra çağırılan zabıta ve belediye hayvan barınağı ekipleri tarafından uyuşturularak bağlı olduğu bölgeden alındı.

Konuyla ilgili şikâyette bulunan görgü tanıkları röportaj vermezken, Sinop Belediyesi Hayvan Barınağı görevlisi Erhan Çamur, “İhbar geldi, şu anda hayvanı bayıltıp aldık. Yavru değil, yaklaşık 3-4 yaşlarında hayvan. Belediye ekipleri olarak bakımı ve kısırlaştırması yapılır” dedi.

 

Kaynak: İHA

Sinop Sinop haberleri Sinop son dakika haberleri pitbull pitbull saldırısı son dakika sinop köpek saldırısı