Selma ve 2 çocuğunu katletti! Caniden kan donduran itiraf: Kerim ile Azat benim çocuklarım

HATAY / AJANSLAR
Hatay Cinayet
Selma ve 2 çocuğunu katletti! Caniden kan donduran itiraf: Kerim ile Azat benim çocuklarım

Hatay'ın İskenderun ilçesinde 7 aylık hamile Selma Abacı ile çocukları Kerim ve Azat'ı öldürüp, su kanalına atan eski köy korucusu Turgay Kaya'nın ifadesi ortaya çıktı.

İskenderun'da 10 gün önce kaybolan 7 aylık hamile Selma Abacı (37) ile çocukları Kerim (3) ve Azat'tan (2)  haber alamayan yakınları, kayıp ihbarında bulundu.

İhbar üzerine İskenderun İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, harekete geçti. Çalışma kapsamında Bekbele Bitişik Yaylası'nda su kanalına gizlenmiş halde hamile anne ile 2 çocuğunun cansız bedeni bulundu. 

Jandarma, cinayet şüphelisi olarak eski köy koruyucusu Turgay Kaya'yı (42) yakaladı. Hamile anne ile 2 çocuğunu tüfekle öldürüp, kanala attığı suçlamasıyla gözaltına alınan Turgay Kaya, işlemleri sonrası adliyeye sevk edildi.

'KERİM İLE AZAT BENİM ÇOCUĞUM'

Adliyedeki işlemlerin ardından tutuklanarak cezaevine gönderilen  Turgay Kaya'nın  ifadesi ortaya çıktı.

Kaya, ifadesinde, evli olduğunu ancak birkaç yıl önce eşinden ayrılan Selma Abacı ile tanıştığını söyledi. Abacı'ya kendisini bekar olarak tanıttığını anlatan Kaya, Kerim ile Azat'ın da kendi çocukları olduğunu belirtti. Kaya, olay günü tartıştıklarını, bunun üzerine anlık öfkeye kapılıp, Selma Abacı ile 2 çocuğunu öldürdüğünü söyledi. İşlemleri sonrası tutuklanan Kaya, jandarma aracına bindirildiği sırada kendisini görüntüleyen basın mensuplarına çok pişman olduğunu söyleyip, ağladı.