Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı'nın cenaze töreninde duygu seli: Binali Yıldırım'ın okuduğu mektup herkesi ağlattı

Gündem haberleri Binali Yıldırım

İstanbul'da kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Giresun'un Şebinkarahisar ilçesi Belediye Başkanı Şahin Yılancı, gözyaşlarıyla toprağa verildi. AK Parti Başkanvekili Binali Yıldırım'ın cenaze töreninde okuduğu mektup herkesi gözyaşlarına boğdu.

Yaklaşık 1 yıldır İstanbul'da kanser tedavisi gören Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, önceki gün hayatını kaybetti. AK Parti'den 3 dönemdir Şebinkarahisar Belediye Başkanlığı yapan Yılancı için ilçe belediye binası önünde tören düzenlendi. Törene AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve beraberinde çok sayıda siyasi heyet katıldı.

BİNALİ YILDIRIM, MEKTUBU OKUDU HERKES AĞLADI

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başsağlığı dileklerini iletti. Yıldırım, Başkan Yılancı'nın tedavi sürecinde telefon görüşmesi yaptığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazdığı mektubu okudu.

Mektupta, Yılancı'nın Erdoğan ile yaptığı görüşmeden dolayı moral bulduğu ve mutluluğunu dile getirdiği ifadeler yer aldı.

'ACIMIZ ÇOK BÜYÜK'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli de Yılancı ile son görüşmesini anlatarak, "En son hastanede ziyaret etmiştim. Konuştuk, ayağa kalktı, şakalaştık. Benim ayrılmamdan sonra yoğun bakıma kaldırılmış. Gereken her şey yapıldı ama Rabb'imin takdiri böyleymiş. Acımız çok büyük. Bu toprakların yetiştirdiği cesur, kararlı, ilkeli, yiğit evlatlardan bir tanesiydi. 21 yıl önce ilk tanıştığımızda Şebinkarahisar'ın il olmasını istediğini söylemişti. Şebinkarahisar il olmadı ama görüntüsüyle, altyapısıyla Şebinkarahisar'ı il görünümüne kavuşturdu" dedi.

Kaynak: DHA

Binali Yıldırım Binali Yıldırım mektup