x

Haber Global

Şantiyede çıkan yangında 1 işçi hayatını kaybetti, 5 işçi yaralandı

Ümraniye'deki İstanbul Finans Merkezi şantiyesinde gece saatlerinde yangın çıktı. Yangından kurtulmak için pencerelerden atlayan 5 kişi yaralanırken, içeride mahsur kalan bir işçinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

23.05.2020 - 05:14

A -

A +

Yangın, Ümraniye’de Şenol Güneş Bulvarı'nda bulunan İstanbul Finans Merkezi şantiyesinde saat 02.30 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıktı.

Yangının işçilerin kalmış olduğu konteynerlerde başlamasıyla birlikte konteyner içinde kalan işçiler yardım çığlıkları attı. Yangından kurtulmak için pencerelerden atlayan 5 işçi çeşitli yerlerinden yaralandı. Yangında mahsur kalan evli ve 2 çocuk babası bir demirci ustasının ise hayatını kaybettiği öğrenildi. 

Öte yandan itfaiyenin olay yerindeki soğutma çalışmaları sabah saatlerine dek devam etti.


"CAMLARA VURUYORLARDI 'BİZİ KURTARIN' DİYE"

Olayın görgü tanıklarından olan işçiler ise,"Biz gece ekibiydik inşaatta çalışıyorduk. Sahur için geldiğimizde de her yer alevdi. İçeriden bağrışma sesleri geliyordu. Camlara vuruyorlardı 'Bizi kurtarın' diye. Hemen hemen 4-5 kişi içerideydi. Aldığımız duyumlara göre camdan atlamış yaralanmışlar. Normalde burada 300 kişi kalıyor bayram dolayısı ile 50 kişiye kadar düştük. İşçiler bayrama gitmeseydi can kaybı olurdu. Büyük faciadan döndük" diye konuştu.


Öte yandan İtfaiye ekipleri yangın kontrol altına alarak söndürdü. 

YANGININ BÜYÜKLÜĞÜ GÜNÜN İLK IŞIKLARIYLA ORTAYA ÇIKTI

Çimento yapım merkezinin yangından sonraki hali drone ile havadan görüntülendi.Son Güncelleme : 23.05.2020 - 11:26
Sıradaki Haber Yükleniyor