Samsun'da korkunç iddia: 18 öğrencisine elle tacizde bulunduğu ileri sürülen öğretmen tutuklandı

samsun Gündem haberleri
Samsun'da korkunç iddia: 18 öğrencisine elle tacizde bulunduğu ileri sürülen öğretmen tutuklandı

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde görev yaptığı ortaokulda 18 öğrenciye tacizde bulunduğu iddia edilen matematik öğretmeni çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Samsun'da ortaokulda görevli olan bir öğretmenin 18 öğrencisine elle tacizde bulunduğu iddia edildi. Bunun üzerine gözaltına alınan öğretmen, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

Olay, Samsun'un Tekkeköy ilçesindeki bir ortaokulda meydana geldi. Matematik öğretmeni olan evli ve 1 çocuk babası 35 yaşındaki Z.K.'nin okuldaki 18 öğrenciye tacizde bulunduğu ileri sürüldü. 9 öğrencinin durumu ailelerine bildirmesi üzerine gözaltına alınan Z.K., Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Bürosu'ndaki sorgusunun ardından Samsun Adliyesine sevk edildi. İddiaya göre, öğretmen Z.K.'nin adliyede bulunduğu sırada 9 öğrencinin daha tacize uğradığı ortaya çıktı.

"İFTİRA ATMAKTADIRLAR"

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Z.K., "Derslerine girdiğim 6 ve 7 sınıftaki öğrenciler derslerinde başarısızdı. Onlara matematik dersi verdim. Kesinlikle elle tacizde bulunmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Başarılarını artırmak için öğrencilere baskı kurmaya çalıştım. Bu nedenle de öğrencileri azarladığım için bana iftira atmaktadırlar" dedi.

Nöbetçi mahkemeye ifade veren Z.K. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Öğretmen Z.K.'nin 2016 yılında Alaçam ilçesindeki bir ortaokulda görev yaparken 5 öğrenciye tacizde bulunduğu iddiasıyla hakkında dava açıldığı, 7-8 ay açıkta kaldığı ve yargılandığı mahkemece beraat kararı verilince mesleğine geri döndüğü öğrenildi.

 

Kaynak: İHA

Samsun Samsun haberleri Samsun son dakika haberleri Samsun Tekkeköy haberleri