Sağlık-Sen Adıyaman şubesinden LGBTİ açıklaması

Sağlık-Sen Şubesi, sendika isminin LGBTİ'lilere destek veren STK'lar arasına yazıldığı iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

20.02.2021 09:08 | Son Güncelleme : 20.02.2021 09:33

Boğaziçi Üniversitesinde başlayan eylemlerin ardından LGBTi bireylerini destekleyen 328 sivil toplum kuruluşunun ismi bildiri ile yayınlandı.

Bildiride Sağlık-Sen Adıyaman Şubesi’nin de ismi yer aldı. Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Yasin Barutcu, bu listeye kendilerinin bilgisi dışında isimlerinin eklendiğini öne sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

"LGBTi+’lere nefret söylemine karşıyız" bildirisi

Başkan Barutcu, yaptığı açıklamada, “Bir internet sitesinde ‘328 STÖ LGBTİ+’lara nefret söylemi ve polis şiddetine karşı beraberiz dedi’ başlıklı bir imza kampanyası düzenlediğini ve Sağlık-Sen Adıyaman Şubesinin de isminin destek veren STK’lar arasında yer aldığını fark ettim. Sağlık-Sen Adıyaman Şubesi olarak bu kampanya ile uzaktan yakından hiçbir ilgimiz ve desteğimiz kesinlikle yoktur. Tam aksine bu konudaki fikrimizi sosyal medya hesaplarımızdan ‘Boğaziçi Üniversitesinde bir grup sapkın alçağın, kıblemiz Kabe’ye yönelik yapmış olduğu saygısızlığı kınıyorum. Bu alçakların yaptığı fikir özgürlüğü değil, apaçık toplumu kin, nefret ve kutuplaştırmaya yönelik dini değerlere saldırıdır’ içerikli paylaşım ile düşüncelerimizi beyan etmiştik. Sendikamızın ismini siteye destek veriyormuşuz gibi ekleyenler sendikamıza açıkça iftirada bulunmuş ve asılsız bir paylaşımda bulunmuşlardır. Bilgimiz ve rızamız dışında sendikamızın ismini kullanarak ilgili kampanyaya destek veriyormuşuz gibi paylaşımda bulunan sorumlulardan şikâyetçiyiz” dedi.

Kaynak: İHA

Sıradaki Haber Yükleniyor