Rampa üstünde geriye doğru kayan halk otobüsü, bir başka otobüse çarparak bahçeye yuvarlandı: 8 yaralı

kocaeli Gündem haberleri Trafik kazası

Kocaeli'nin Derince ilçesinde bir rampada kalkış yapamayan özel halk otobüsü geriye doğru kayıp, başka bir halk otobüsüne çarptı. Otobüs, çarpmanın etkisiyle bir binanın bahçesine düştü. 8 kişinin yaralanmasına sebep olan kaza anı kameralara yansıdı.

Otobüs yokuşu alamadı, kalkış yapamayınca geriye doğru gidip bir başka otobüse çarparak bahçeye düştü.

Kaza akşam saatlerinde Derince Çenedağ Mahallesi Esentepe Caddesi üzerinde meydana geldi. Rampadan yukarı çıkan Engin Ayaz idaresindeki 41 J 0469 plakalı özel halk otobüsü, Cavit Sokak durağında yolcu indirdikten sonra kalkış yapamadı. Motoru duran araç, geri kayarak aşağı yönde giden Hüseyin Nalbant idaresindeki 41 J 0237 plakalı özel halk otobüsü ile çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle savrulan araç, bir binanın bahçesine düştü.

Rampa üstünde geriye doğru kayan halk otobüsü, bir başka otobüse çarparak bahçeye yuvarlandı: 8 yaralı - Resim : 1

Kazayı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye polis, itfaiye ve sağlık ekipleri geldi. İtfaiye ekipleri bahçeye düşen araçta mahsur kalanları kurtarırken, sağlık ekipleri de yaralılara ilk müdahalede bulundu. Yaralanan 8 kişi ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı. Polis ekipleri, araç sürücülerini ifadelerini almak üzere polis merkezine götürdü. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Rampa üstünde geriye doğru kayan halk otobüsü, bir başka otobüse çarparak bahçeye yuvarlandı: 8 yaralı - Resim : 2

OTOBÜS ŞOFÖRLERİ KONUŞTU

Geri kayan aracın çarptığı özel halk otobüsünün sürücüsü Hüseyin Nalbant, "Araç bu durakta yolcu indirdi. Sonra biraz hareket ettikten sonra motoru stop etti. Tekrar arabayı çalıştıramadı ve geri geri kayıp benim arabama vurdu. Benden kurtulup buraya uçtu" dedi.

Bahçeye düşen aracın sürücüsü Engin Ayaz ise, "Araba geri kayınca yanda park eden araçlara çarpmamak için direksiyon kırdım. Diğer otobüse vurdum. Burada yolcu indirdim. Sonra araba rampada çekmedi. Otobüs aşırı doluydu. 60 kişi yolcu vardı arabada, çekmedi. Benim durdurma şansım da yoktu" diye konuştu. 

 

Kaynak: DHA

Kocaeli darıca trafik kazası