Profesörün Mikdat Kadıoğlu'nun ayı ile imtihanı: Sırada onunla çay içmek var

Trabzon Gündem haberleri

İTÜ'de görevli Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Trabzon'daki evinin bahçesine girerek ürünlerine zarar veren, 'Meteor'u sonunda görüntüledi. Bozayıyı görüntülemek için bin bir çaba gösteren Kadıoğlu, ''Sıra onunla çay içmeye geldi'' dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetim Merkezi ve Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, geçen yıl yaz tatilini geçirmek için memleketi Trabzon’un Maçka ilçesine geldi.

Kadıoğlu köydeki evinin çevresine bir ayının dadandığını fark ederek güvenlik önlemleri aldı. Pencerelere tırmanan, eve ve tarım ürünlerine zarar veren ayıya ‘Meteor’ ismini veren Kadıoğlu, bozayıyı görüntülemek için evinin çevresine kamera yerleştirdi.

Profesörün Mikdat Kadıoğlu'nun ayı ile imtihanı: Sırada onunla çay içmek var - Resim : 1

'AYI EFENDİNİN EŞKALİ BU'

Sosyal medyada ‘Ayıyla başım dertte’ paylaşımları yapan Kadıoğlu, kış uykusundan uyanan bozayı ‘Meteor’u Karahava mevkinde kurduğu güvenlik kameralarıyla görüntülemeyi başardı. Beslenmek için ormanda yiyecek arayan 2 farklı bozayının görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı.

Profesörün Mikdat Kadıoğlu'nun ayı ile imtihanı: Sırada onunla çay içmek var - Resim : 2

Kadıoğlu, bozayıların görüntülerini sosyal medyada, "Meteor'un ilk görüntüsü ele geçirildi. Geçtiğimiz kış bölgedeki yayla evlerini kırıp döken ama benim köpek Dost'un hatırına bizim eve dokunmayan ayı efendinin eşkali bu. Sıra onunla çay içmeye geldi ama son zamlara kızgın sanki" ifadelerini kullandı.

Güvenlik kamerasına takılan diğer bozayı için Kadıoğlu, "Meteor’un yanında bu daha efendi bir ayıya benziyor” dedi.

Profesörün Mikdat Kadıoğlu'nun ayı ile imtihanı: Sırada onunla çay içmek var - Resim : 3

Kadıoğlu, geçen yıl bölgede kurduğu kameralara yakalanmayan bozayı için, "Ayının yakışıklı fotoğrafını çekmek için kamera kurdum. Ama nedense kamerayı kurduğum taraftan gelmiyor" değerlendirmesini yaptı.

 

Kaynak: DHA

Mikdat Kadıoğlu Trabzon bozayı