Park halindeki İETT otobüsü cayır cayır yandı

İstanbul Gündem haberleri
Park halindeki İETT otobüsü cayır cayır yandı

İstanbul Başakşehir’de park halindeki bir İETT otobüsü cayır cayır yandı. Yangının, otobüsün yolcu taşımadığı bir anda yangının çıkmış olması, muhtemel faciayı önledi.

İstanbul'da park halindeki bir İETT otobüsü, alevlere teslim oldu.

Yangın, akşam saatlerinde Başakşehir Bedrettin Dalan Bulvarında park halindeki İETT otobüsünün motor kısmında çıktı. İddiaya göre, öğlen saatlerinden bu yana park halinde duran İETT otobüsü, henüz bilinmeyen bir nedenle motor kısmından tutuşarak yanmaya başladı. Olayı gören civardaki vatandaşlar durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken, itfaiye ekipleri ise yangını söndürmek için çalışma başlattı. Kısa sürede söndürülen yangın sonucu ölen ya da yaralanan olmazken ekipler yangının çıkış nedeni ile ilgili geniş çaplı inceleme başlattı.

"İTFAİYE ZAMANINDA YETİŞTİ"

Olayı görenlerden Hasan basri Gedikoğlu, “Ben geldiğimde daha yeni başlamıştı yangın. Sağ tarafta ve öbür tarafta araç vardı. Baktım gelen giden yok insanlar toplanıyor itfaiyeyi aradım. Alev diğer araçlara doğru gidiyordu. Allah’tan itfaiye zamanında yetişti de diğer araçlara zarar vermeden söndürdü yangını” dedi.

Park halindeki İETT otobüsü cayır cayır yandı - Resim : 1

"ARACIMI BİLE ZOR KURTARDIM"

Aracını zor kurtardığını söyleyen Mahmut Gemcioğlu ise, “Saat üç gibi buraya geldim araç park halindeydi. Bir anda kendi kendine alev aldı. Hatta ben de aracımı bile zor kurtardım. Bilgim yok ama araç bütün gün boyunca oradaydı. İçinde yolcu yoktu, kendiliğinden alev aldı. Alev aracın arka motor kısmında çıktı” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: İHA

İstanbul Başakşehir İETT otobüsü yangın