Otel çalışanı 'Çok çalışıyor' diye iş arkadaşları tarafından dövülerek öldürüldü

Maltepe'de geçtiğimiz Temmuz ayında çalıştığı otelde ağır yaralı olarak bulunduktan sonra yoğun bakıma kaldırılan ve hayatını kaybeden İbrahim Halil Kiraz'ı döverek öldürdükleri iddia edilen 5 iş arkadaşı yakalandı.

14.02.2020    13:03

Akılalmaz olay İstanbul'un Maltepe ilçesine bağlı Cevizli Mahallesindeki bir otelde 15 Temmuz 2019 tarihinde meydana geldi.  Otelde çalışan İbrahim Halil Kiraz (21), iş yerinde yerde baygın olarak bulundu. Vücudunda darp izleri bulunan İbrahim Halil Kiraz, otel yönetimi tarafından çağrılan ambulansla özel bir hastaneye kaldırıldı.

Yoğun bakıma alınan İbrahim Halil Kiraz, yaşam mücadelesini sevk edildiği Şanlıurfa'daki Balıklı Göl Devlet Hastanesinde 10 Aralık 2019 tarihinde kaybetti. 


Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan çalışmada ilk anda düşerek ağır yaralandığı tahmin edilen İbrahim Halil Kiraz'ın bir cinayete kurban gittiği tespit edildi. Polis yaptığı teknik ve fiziki takibin ardından ölen İbrahim Halil Kiraz'la aynı otelde çalışan iş arkadaşları Batuhan A., İslam K., Kerem N., Erkal Ç., Ufuk K.'yı gözaltına aldı.

ÇOK ÇALIŞTIĞI İÇİN ÖLDÜRMÜŞLER

Asayiş Şube Müdürlüğünde sorgulanan şüphelilerin İbrahim Halil Kiraz'ı otelde çok çalıştığı için öldürdükleri ortaya çıktı.


Şüphelilerin İbrahim Halil Kiraz'da daha önce de "Sen çok çalışıp kötü örnek oluyorsun. Patron bizimde senin kadar çalışmamızı istiyor. Biraz az çalış" diye kavga ettikleri öğrenildi. Olay günü de aynı sebeple aralarında tartışma çıktığı şüphelilerin İbrahim Halil Kiraz'ı darp ederek ağır yaraladıktan sonra merdiven boşluğunda bırakarak işlerinin başına döndükleri öğrenildi. Poliste işlemleri tamamlanan 5 şüpheli adliyeye sevk edilirken, olayın 6. faili olduğu tespit edilen Demir Ç.'nin bir başka suçtan cezaevinde olduğu öğrenildi.

DHA

Son Güncelleme : 14.02.2020 - 20:44
Sıradaki Haber Yükleniyor