Osmaniye Vakfından YKS'ye girerken kimliğini unutan öğrenciyle ilgili sevindiren haber: Eğitim masrafları karşılanacak

Osmaniye YKS Gündem haberleri Devlet Bahçeli
Osmaniye Vakfından YKS'ye girerken kimliğini unutan öğrenciyle ilgili sevindiren haber: Eğitim masrafları karşılanacak

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na girerken kimliğini unuttuğu için gözyaşlarını tutamayan Ayşe Sabancalı'nın tüm eğitim masraflarının, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla kurucusu olduğu Osmaniye Vakfı tarafından karşılanacağı öğrenildi.

Sevindiren haber, Osmaniye Vakfından geldi. Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na girerken kimliğini unutan ve gözyaşlarını tutamayan Ayşe Sabancalı'nın tüm eğitim masraflarının, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla kurucusu olduğu Osmaniye Vakfı tarafından karşılanacağı açıklandı.

Osmaniye Vakfının sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Osmaniye'de üniversite sınavına girişi sırasında gündeme gelen hem yetim hem de öksüz kızımız Ayşe Sabancalı'nın devlet ya da vakıf fark etmeksizin hangi üniversite ve bölümde okumak istiyorsa Vakfımızın Kurucusu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatları ile Osmaniye Vakfı olarak tüm eğitim masraflarını üstleneceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Osmaniye'de YKS'ye gireceği sırada kimliğini unuttuğunu fark eden Ayşe Sabancalı göz yaşlarına hakim olamamıştı. Daha sonra polislerin ve yakınlarının yardımıyla kimliği getirilen Sabancalı, sınava girebilmişti.

 

Kaynak: AA

YKS osmaniye Osmaniye Vakfı