Mozart ödüllü genç yetenek Ali İnsan, Kadıköy'de konser verdi

İstanbul Gündem haberleri Kültür Sanat haberleri
Mozart ödüllü genç yetenek Ali İnsan, Kadıköy'de konser verdi

Almanya'da henüz 13 yaşında Mozart ödülünü alan genç yetenek Ali İnsan, Kadıköy İskele Meydanı Bienal Sahnesi'nde kemanıyla açık havada konser verdi. İlk defa açık havda konser veren Ali İnsan, dinleyen herkesi mest etti.

6. Uluslararası İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali; atölye, söyleşi ve etkinlikleriyle sürmeye devam ediyor. 2019 yılında, henüz 13 yaşındayken Almanya'da Mozart Ödülünü alan genç müzisyen Ali İnsan, Bienal kapsamında bugün Kadıköy İskele Meydan Sahnesi'nde izleyenlere kemanıyla unutulmaz anlar yaşattı.

 'DİJİTAL MEDYAYA FAZLA ZAMAN AYIRMAYIN"

Konser sonunda konuşan Ali İnsan, ' İlk defa açık havada konser verdik. Şarkılarımızı seyircilerle birlikte seslendirdik, birlikte söyledik. Buradaki etkinlik sanatsal ve kültürel bir etkinlik, bu kapsamda konser gerçekleşti. Türkiye'deki gençlik için önerim; çeşitli faaliyetlere yönlendiğinde, okul dışında özel zamanlarında çeşitli özel aktivitelerle uğraştığında ruhsal olarak daha iyi hissediyor. Öğrenciler eğitim hayatında başarılı olabiliyor. Boş zamanlarını gereksiz kullanmayın. Dijital bir çağdayız. Dijital medyaya fazla zaman ayırmayın. Kendilerine uygun faaliyetlere yönelirseler toplum içinde daha faydalı olur" dedi. 

 

Kaynak: DHA

Ali İnsan Almanya Mozart ödülü konser Keman