'Mıntıka temizliği' hastası Murat Bayar trafik kazasında öldü

'ta yaşayan ve askerden kalma mıntıka temizliği hastalığına yakalan Murat Bayar trafik kazasında öldü.

21.09.2020    16:45

Geçtiğimiz günlerde Zonguldak Alaplı Mollabey ile Aşağıdağ köy arasında meydana gelen kazada, Mehmet Çakan (43) idaresindeki patpat seyir halindeyken sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrilmişti. Tarım aracı olarak tabir edilen patpatın üzerinde bulunan Murat Bayar, Aziz Demirci ile sürücü Mehmet Çakan yaralanmıştı.

Askerde mıntıka temizliği yaparken, üst devrelerinden gördüğü baskı ile yerden çöp toplaması sivil hayatta bir takıntıya dönüşen Murat Bayar,  Ereğli’de özel bir hastaneye kaldırılmış ve tedavi altına alınmıştı. Bayar, doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

Zonguldak'ın Alaplı İlçesi'ne bağlı Aşağıdağ Köyü'nde annesi ile birlikte yaşayan ve çöp adam lakabı ile tanınan Murat Bayar; 25 yıldır tedavisi yapılamayan çöp hastalığı ile mücadele ediyordu. 18 yaşında evde ve yolda gördüğü takvim yaprakları ile gazete gibi kağıtları toplamaya başlayan Murat Bayar; 'mıntıka temizliği hastalığı' nedeniyle evlenecek eş bulamadığı için 2017 yılında ulusal medyada konu olmuştu.

Kaynak: İHA

Sıradaki Haber Yükleniyor