MHP lideri Devlet Bahçeli: HDP'yi siyaset sahnesinde görmeye tahammül edemiyoruz

MHP Devlet Bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "HDP'yi Türk siyaset ve demokrasi hayatında görmeye tahammül edemiyoruz. Anayasa Mahkemesi'nin görevini yapmasını bekliyoruz" dedi. Kılıçdaroğlu'na da sert sözlerle yüklenen Bahçeli, "Müfettişlere ateş püskürüyor. Çünkü korkuya kapılıyor" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar: 

Türkiye'nin öncelikli sorunu bölücü terördür. Zaman zaman kanatılan bu yara kapatılmadıkça üzerine konan haşarat her zaman olacaktır. Türk milleti terörizmin hain planlarına, terör örgütlerinin kanlı saldırılarına baş eğmeyecek ve diz çökmeyecektir.

Ekonomik istikrarımızın sürekliliği, siyasal dirliğimizin sürdürülebilirliği, toplumsal huzurumuz terörle mücadeleden alınacak kalıcı ve kesin sonuçlara birebir bağlıdır. Milli bekamız, birliğimiz buna bağlıdır. 

Biz Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde terörist istemiyoruz.

Terör örgütüne eleman devşiren, sözde Kürdistan propagandasıyla sabrımızı kemiren HDP'yi Türk siyaset ve demokrasi hayatında bir saniye bile görmeye tahammül edemiyoruz.

"TERÖRİST SEVDALILARI MECLİS KORİDORLARINDADIR"

Anayasa Mahkemesi'nin görevini yapmasını bekliyoruz. İblise piyonluk yapan bölücü terörün TBMM'de olması zuldür, zulümdür, zillettir.  Hiç bir HDP'linin çıkıp terör saldırısını kınadığını gördünüz mü?

29 Nisan 2017'de Adıyaman Akçalı kırsalında TSK operasyonu ile imha edilen 4 teröristten biri olan Volkan Bora'nın şu anda HDP Diyarbakır milletvekili olan bir kadının nasıl karanlık münasebet kurduğu deşifre olmuştur. Bu bölücü milletvekili hakkında lazım gelen dokunulmazlığı kaldırılması derhal yapılmalıdır. Terörist sevdalıları Meclis koridorlarındadır.

 HDP’yi küstürmemek için kırk dereden su taşıyanlar, PKK’yı incitmemek için suya sabuna dokunmadan kaçınanlar samimiyet fukarası, millet ve milliyet muhalifleridir.

Ey zillet partileri çekinmeyin; yürekliyseniz itiraf edin, 'PKK bomba tuzakladı ve sonra da patlattı' derseniz sadece adam olursunuz.

"SAKLANMA KILIÇDAROĞLU"

CHP Genel Başkanı, İBB'de terör örgütü ile irtibat ve iltisak içinde olanların işe alınmasıyla ilgili devam eden teftiş sürecinde görevli müfettişlere ateş püskürüyor. Çünkü çiğ süt içtiğinde karnı ağrıyor, hesabını veremeyeceği açıklarından dolayı korkuya kapılıyor.

İmralı canisi tarafından kurdurulan PKK ve KCK şehir yapılanmasında yer alan DİAYDER'in referansıyla belediyede işe girdikleri iddia edilenlerin destekçisi çok açık söylüyorum Kemal Kılıçdaroğlu'dur.

Bize 'Saray'ın sözcüsü' diyen Kılıçdaroğlu, Kandil'in tedarikçisidir. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanmış DİAYDER iddianamesinde Kılıçdaroğlu'nun adı geçiyor mu geçmiyor mu? Bu zat, DİAYDER'in bölücü mensuplarıyla toplantı yaptı mı yapmadı mı? Saklanma Kılıçdaroğlu, adamsan bu soruların cevabını ver.

Belediyede işe girenlerin destekçisi Kılıçdaroğlu'dur. 

"BU ÜLKE BENİM DİYEN HERKES ÖZBEÖZ KARDEŞİMİZDİR"

MHP'yi Kürt düşmanı göstermeye gayret eden sicili lekeli şerefsizlere diyorum ki, bizim Kürt kökenli kardeşlerimize duyduğumuz muhabbet ve hürmet, sizin tahayyül ve tasavvur sınırlarınızın alamayacağı kadar derindir, köklüdür. Bu ülke benim diyen herkes özbeöz kardeşimizdir.

Türkiye’nin 2023 yılına bölücü terörün başını kaldıramayacak ölçüde yere sererek gireceğinden, bu belanın tamamıyla hayatımızdan sökülüp atacağından en küçük kuşku duymuyorum.

KAZAKİSTAN'DAKİ İÇ KARIŞIKLIKLAR

Kazakistan'da ortaya çıkan olaylar basite alınamaz. Bize göre, Kazakistan'daki kanlı gösteriler mağdur kitlelerin hak arayışı değildir. Kılıfı demokrasi olan iç isyan ve karışıklıklar tahrik edilmektedir.

Bize kalırsa Kazakistan'daki yasa dışı gösterilerde FETÖ parmağını araştırmak elzemdir. Kazakistan'da bugün yapılan yarın Türkiye'de denenmek istenecektir.

"HEDEF RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DIR"

 Dün siyasi belirsizlikten bahseden tehlikeli zihniyetin çırakları bugün erken seçim dayatmalarıyla aynısını tekrarlamaktadır. Gerçekten de Kemal Derviş’in yetiştirmeleri CHP’de köşe başlarını tutmuştur. Dün hedef Bülent Ecevit’ti bugün Recep Tayyip Erdoğan’dır.

 İsimler değişse de oyunlar hep aynı oyundur. Kurgu aynıdır, kumpas aynıdır, komplo aynıdır. 57. hükümet gitti gitmesine Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesi gitmeyecek, sayın Cumhurbaşkanımızı göndermeye gücü asla yetmeyecektir.

 Egemenliğin büyük sahibi Millettir. Hükümeti ile devleti hedef alan sokak olaylarına canımızla kanımızla direnmeyi çok iyi biliriz.

TTB'YE TEPKİ

Türk Tabipleri Birliği, adında Türk olsa da Türk düşmanlarının toplandığı çatı olmuştur. Koronavirüsün Omicron varyantı gibidir. Tıbbın yüz karası meslek örgütüdür, hiçbir işe yaramıyorlar.

MHP Devlet Bahçeli