Metruk evde işkence ve tecavüz! 7 saat süren dehşeti anlattı

Dilber A., hastanede tanıştığı ve kendisi gibi hükümlü olan M.A.K. tarafından götürüldüğü metruk bir evde öldüresiye darp edildi. Kafasında 4 şişe kırılan Dilber A., yaklaşık 7 saat boyunca işkence ve tecavüze uğradığını söyledi.

16.09.2020    13:13

2019 yılının Mayıs ayında Gaziantep E Tipi Kapalı Cezaevine giren Dilber A. (37), yaklaşık 4 ay sonra şiddetli baş ağrısı nedeniyle gittiği Ersin Arslan Devlet Hastanesinde, ayağındaki rahatsızlık nedeniyle hastaneye gelen M.A.K. ile tanıştı. Cezaevinde bulunan hükümlü Dilber Argın 7 ay boyunca M.A.K ile mektuplaştı.

Pandemi süreci öncesinde ise Dilber A., 1,5 ay sonra da M.A.K, cezaevinden çıktı. İstanbul'a dönen Dilber Argın, burada sosyal medya hesabından kendisini bulan M.A.K. ile tekrar görüşmeye başladı. M.A.K.'nın daveti üzerine, 10 yaşında ve 8 yaşındaki 2 çocuğunu yuvaya yerleştiren Dilber A., Gaziantep'e gelerek M.A.K. ile birlikte yaşamaya başladı.

M.A.K., 4 gün sonra ailesinin kendisini terk etmesi üzerine Dilber A.'yı evlerinin yakınındaki metruk bir binaya götürdü. Burada uyuşturucu kullanarak intihar etmek isteyen M.A.K.'yı kurtaran Dilber A., bir gün sonra kurtardığı ve sevdiği kişi olan M.A.K. ile metruk binanın bahçesinde oturup sohbet etti. M.A.K., kolundan tutarak içeriye götürdüğü Dilber A.'ya geçmişi ile ilgili olduğunu söylediği konuları anlatmaya başladı. Bulundukları evde Gülşah isimli bir kadını öldürdüğünü söyleyen M.A.K., daha sonra Dilber Dilber A.'ya onu da öldüreceğini, kurtuluşunun mümkün olmadığını söyleyerek tehdit etti.

7 SAAT İŞKENCE GÖRDÜ 

Tehdit konuşmasının ardından M.A.K., tüm çabalarına ve yalvarmalarına rağmen Dilber A.'nın elini, ayağını ve ağzını bağladı. M.A.K. tekme ve yumruklarla darp ederek boynuna bıçak dayadığı kadının kafasında 4 şişe kırdı. M.A.K., kimi zaman ise kadının saçlarından tutup, kafasını duvarlara çarptı. 7 saat boyunca işkence gören ve tecavüz edilen Dilber A., saatler sonra ise işkencelere dayanamayarak bayıldı. Dilber A.'nın öldüğünü zanneden M.A.K. kayıplara karışırken, bir süre sonra kendine gelen kadın, evden çıkmayı başardı. Yoldan geçenlerden yardım istemesi üzerine ambulansla hastaneye kaldırılan kadının kafasında, göğsünde çatlaklar, çok sayıda kesik ve morarma tespit edildi.

Kafasının ve vücudunun birçok bölgesinin şiddetli şekilde ağrıdığını belirten Dilber A., M.A.K.'nın elbiselerini, telefonunu, parasını, çocuklarının resimleri, cezaevi ile ilgili evrakları ve kartlarının da yer aldığı cüzdanını alarak kayıplara karıştığını söyledi.

İbrahim Polis Merkezi ve Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'ne müracaat eden Dilber A., şunları söyledi: "Ben kendisini çok seviyordum. Daha önce de geldim küçük bir sıkıntı yaşadık. Tekrar İstanbul'a ailemin yanına geri döndüm. Ama gözlerim ondan başka bir şey görmüyordu. Dayanamadım, Gaziantep'e geri geldim. Bir gün öncesinde kendisi intihar etmek istedi, ben kurtardım. Kurtarmama kızdı herhalde, önce beni öldürmeyi sonra da kendisini öldürmeyi düşündü herhalde. Önce beni kendilerine ait metruk bir binaya götürdü. Buranın bahçesinde bir süre konuştuk. Sonra ise bana hayali bir şeyler anlatmaya başladı. Burada Gülşah isimli bir kadını öldürdüğünü, beni de öldüreceğini söyledi. Kurtuluşumun olmayacağını söyledi. Ben kendisine yalvardım yakardım. Şişe ile kafama vurmaya çalıştı, direndim ama 4 şişe kırdı. Boğazıma bıçak dayadı, rahat durmamamı istedi. tekmeyle göğsüme vurdu, yumrukla darp etti, saçımdan tutup, kafamı duvarlara vurdurdu. Yüzümde 2 şişe kırdı, bayılınca bir süre sonra tekrar kendime geldim, tecavüz ediyordu. Tekrar bayıldım, bayılınca şişe parçasıyla yüzüme çizikler atmış. Tekrar kendime geldiğimde zindan gibiydi, her yer karanlıktı. Evden sürünerek  çıktım. Yardım istedim." 

İSTANBUL'A DÖNMEK İÇİN YARDIM İSTEDİ

Kendisine yapılanın kimseye yapılmaması için emniyet güçlerinden yardım isteyen Dilber A., "Psikolojim bozuldu, sürekli rüyalarıma giriyor o ev. Yaşadıklarım, gözümün önünden gitmiyor. Çok kötü durumdayım. Bana yapılanları başkasına yapamasın. Lütfen emniyet güçlerinden onun bulmalarını istiyorum" dedi.

Parasının da alınması nedeniyle evine dönecek parası bulunmadığını belirten Dilber A., "Cüzdanımla birlikte her şeyimi aldı. İçerisinde bin 500 TL param vardı o da gitti. Şimdi ne yapacağım eve nasıl döneceğim bilemiyorum. Bana sahip çıkılsın" diye konuştu.

Kaynak: İHA

Son Güncelleme : 16.09.2020 - 14:50
Sıradaki Haber Yükleniyor