Meteorolojiden o ile kritik uyarı: Sıcaklık 44 dereceye çıkacak

İHA
Gündem haberleri eskişehir Meteoroloji Genel Müdürlüğü
Meteorolojiden o ile kritik uyarı: Sıcaklık 44 dereceye çıkacak

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü, Eskişehir'de hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinin beklendiğini ve Sarıcakaya ilçesinde hava sıcaklığının 44 dereceye kadar ulaşacağını bildirdi.

Eskişehir'de hava sıcaklığının 44 dereceyi bulması bekleniyor. 

Eskişehir’de hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 8 ila 11 derece üstünde seyretmesi beklenirken, Sarıcakaya ilçesinde 44 dereceye kadar ulaşması bekleniyor.

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna göre, Eskişehir’de hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 8 ila 11 derece üstünde seyredecek. Önümüzdeki 3 gün boyunca hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyredecek olmasından dolayı, Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü uyarıda bulundu. Uyarıda, kronik rahatsızlığı bulunanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere vatandaşların 11.00 ile 16.00 saatleri arasında gerekmedikçe dışarda bulunmamaları gerektiği belirtildi.

Eskişehir’de yarın en yüksek hava sıcaklığının 44 derece ile Sarıcakaya’da, en düşük hava sıcaklığının ise 31 derece ile Mihalıççık’ta olması bekleniyor.