Mersin'de sulama kanalında boğulma tehlikesi geçiren genç, vatandaşlarca kurtarıldı

Mersin Gündem haberleri
Mersin'de sulama kanalında boğulma tehlikesi geçiren genç, vatandaşlarca kurtarıldı

Mersin'in Tarsus ilçesinde 19 yaşındaki Suriye uyruklu Ahmet El Muhammed, serinlemek için girdiği sulama kanalında boğulma tehlikesi geçirdi. Suyun içindeyken yoldan geçen vatandaşlarca tesadüfen fark edilen genç adam kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Gencin hayati tehlikesi sürüyor.

Mersin'de girdiği sulama kanalında boğulma tehlikesi geçiren Suriye uyruklu genci vatandaşlar kurtardı. 

Mersin'in Tarsus ilçesinde girdiği sulama kanalında boğulma tehlikesi geçiren Suriye uyruklu Ahmet El Muhammed (19), o sırada tesadüfen bölgeden geçen itfaiye ekipleri ve vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan gencin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Olay, ilçeye bağlı Bağlar Mahallesi'nde meydana geldi. Suriyeli uyruklu Ahmet El Muhammed, arkadaşlarıyla birlikte mahalle arasından geçen DSİ'ye ait sulama kanalına girdi. El Muhammed'in boğulma tehlikesi geçirdiğini ve akıntıya kapıldığını gören arkadaşları kurtarmaya çalıştı ancak başarılı olamadı.

Çevredeki vatandaşlar ve tesadüfen oradan geçen itfaiye ekipleri, gencin kurtarılması için çalışma başlattı. Kanala giren vatandaşlar ve itfaiye erleri tarafından ip yardımıyla sudan çıkarılan El Muhammed, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Gencin, hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

 

 

Kaynak: DHA

Mersin Tarsus Gündem haberleri Suriye boğulma haberleri