Kuşadası'nda "adalet" çağrısı: Pınar Gültekin'in katiline "haksız tahrik" indirimi protesto edildi

Kadın cinayetleri kadın cinayeti Gündem haberleri
Kuşadası'nda "adalet" çağrısı: Pınar Gültekin'in katiline "haksız tahrik" indirimi protesto edildi

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bir araya gelen kadınlar, Pınar Gültekin'in katili Cemal Metin Avcı'ya verilen cezayı 'ödül' diye nitelendirerek, adalet çağrısında bulundu.

Kadınlar, Pınar Gültekin'i katleden Cemal Metin Avcı'ya verilen cezayı protesto etmeyi sürdürüyor.

Kuşadası Kaya Şavkay Meydanı'nda bir araya gelen Kadın Platformu üyesi kadınlar, Pınar Gültekin'in katili Cemal Metin Avcı'ya verilen cezanın 'ödül' niteliğinde olduğunu belirterek, karara tepki gösterdi. 

Kuşadası'nda "adalet" çağrısı: Pınar Gültekin'in katiline "haksız tahrik" indirimi protesto edildi - Resim : 1

Ellerinde vahşice öldürülen Pınar Gültekin'in posterleri bulunan kadınlar, mahkemenin 'haksız tahrik' indirimi uygulayarak verdiği kararın, erkek katilleri cesaretlendirdiğini belirtti. Bu kararı protesto eden kadınlar yaptıkları açıklamada,

"Canavarca hisle kasten öldürmenin haksız tahriki olmaz. Erkek katilleri cesaretlendiren, cezasızlıkla ödüllendiren bu kararı tanımıyoruz. Kadın katillerini cesaretlendiren, onları cezasızlıkla ödüllendiren bu ve benzeri kararları verenler ülke insanlarının vicdanında, kadınların katilleri kadar suçludur. Erkek adalet tarafından verilmiş bu kararı kabul etmiyoruz. Kadınlar işkence edilerek öldürülürken, faillerine ödül gibi cezalar veriliyor. Erkek adalet önünde gerçek adalet sağlanana kadar sokaklarda meydanları terk etmeyeceğiz" denildi.

 

Kaynak: DHA

Aydın kuşadası Pınar Gültekin Cemal Metin Avcı kadın cinayeti