Kontra Yorumcusu Uğur Karakullukçu'dan saldırı sonrası çarpıcı açıklama

Kontra Yorumcusu Uğur Karakullukçu dün akşam yayınlanan Kontra programı sonrası saldırıya uğramıştı. Karakullukçu saldırı sonrası dikkat çeken detayları canlı yayında paylaşarak "Dakikalarca pusuda beklemişler. Başıma bir şey gelirse kimin başından çıktığı belli olsun diye savcılığa gideceğim" dedi.

17.05.2021 19:03 | Son Güncelleme : 18.05.2021 06:00

Galatasaray taraftar grubu ultrAslan’a eleştirilerde bulunan futbol yorumcusu Uğur Karakullukçu, dün Haber Global'de yayınlanan 'Kontra' isimli futbol programının çıkışında üç kişinin saldırısına uğradı.

"DAKİKALARCA PUSUDA BEKLEMİŞLER"

Karakullukçu saldırıya ilişkin şunları söyledi: 

Zaman ilerledikçe bir taraftar grupların söylemleri ağırlaştı. Bu eleştirenlerin görüşü nedir? Hiçbir fikrim yok. Galatasaray'da bir gruplaşma olunca bunun kulübe iyi şekilde yansımayacağını savundum. Gazeteciliğe gereken saygı yok. Ben Galatasaray'ı konuşuyorsam Galatasaray'ın, Beşiktaş'ı konuşuyorsam Beşiktaşın çıkarlarını savunuyordumdur. Ben ultraslan'ı ya da başka takımın taraftarlarının çıkarlarını neden savunayım? Bana dava açacaklarmış, sözlü saldırıymış ve markalarını zedelemişim. Bunlar silahlı da olabilirlerdi. Fiziksel saldırıda bulunmak istedikleri belliydi. Dakikalarca pusuda beklemişler. Güvenlik arkadaşlara ve polislerimize teşekkür ederim. Yarın savcılığa gideceğim, başıma bir şey gelirse kimin başından çıktığı belli olsun diye.

 

UĞUR KARAKULLUKÇU KİMDİR?

Uğur Karakullukçu 31 Aralık 1987 tarihinde İstanbul’da doğdu. Baba tarafından aslen Sivas’lıdır. İlkokul ve ortaokulun ardından İstanbul Vefa lisesinden mezun oldu. Üniversite eğitimini 2013 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. 

KARİYERİ

Öğrencilik yıllarından beri futbol üzerine blog yazan Uğur Karakullukçu 2009 yılında NTV Spor’un düzenlediği Yenilsen de Yensen de isimli programa konuk oldu. Aynı yıl içinde Galatasaray Tv’de yorumculuk yapmaya başlayarak burada Yalnız Futbol isimli programda yer aldı. Taraf gazetesinde iki yıl boyunca futbol üzerine köşe yazarlığı yaptı. 2011 yılında Lig Radyo’ya katılarak radyoculuk kariyerine adım attı. Burada Eski Açık, Avrupa’nın Sesi, Euro 2012 Günlüğü ve Hayatım Futbol isimli programları hazırlayıp sundu. Daha sonra internet üzerinden yayınlanan Hayatım Futbol dergisinde editörlük yaptı. Eurosport Türkiye internet sitesinde 22 Adam Top köşesiyle çeşitli yazılarını yayınladı. Milliyet gazetesinin bir eki olan Milliyet Taktik gazetesinde iddia tahminlerinde bulundu. TRT Haber’de hafta içi her gece yayınlanan Spor Kritik programında yorumculuk yaptı. 2014 yılında A Spor kanalında çalışmaya başladı.

A Spor’da Mustafa Göksu’nun sunumunu yaptığı Son Sayfa programında Haldun Domaç ve Didem Dilmen ile birlikte yorumcu kadrosunda yer aldı. Yine A Spor’da Transfer Raporu programında yorumculuk yaptı. Bir dönem Sabah gazetesinde spor editörü olarak da çalışmış hatta 2016 Yaz Olimpiyatlarında Rio de Janerio’ya giderek olimpiyatları oradan takip etmiştir. 2018’de Life + Tv’de yayınlanan Kırmızı Çizgi programında Mehmet Ayan ve Serdar Ali Çelikler ile birlikte yorumculuk yaptı. Bu program daha sonra internethaber.com ve Turkcell Bip Spor gibi yerlerde de yayınlandı. Bunun yanında Ali Ece ile birlikte bilyoner.com’da bahis tahminlerinde bulundu. 18 Temmuz 2019 tarihinde hem Sabah gazetesi hem de A Spor’dan ayrıldığını duyurdu. Uğur Karakullukçu günümüzde VOLE isimli Youtube üzerinden yayınlanan ve spor içerikli programlar yapan kanalda Ali Ece ve Serdar Ali Çelikler başta olmak üzere birçok yorumcuyla beraber çalışarak yorumculuk yapmaktadır. Aynı zamanda Haber Global kanalında yayınlanan moderatörlüğünü Onur Tuğrul’un yaptığı Kontra programında Serdar Ali Çelikler ve Candaş Tolga Işık ile beraber yorumcu kadrosunda yer almaktadır.

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor