Kocaeli'de akılalmaz olay: Veli, kızıyla kavga eden 1. sınıf öğrencisini bulmak için sınıf bastı

İHA
Kocaeli Gündem haberleri
Kocaeli'de akılalmaz olay: Veli, kızıyla kavga eden 1. sınıf öğrencisini bulmak için sınıf bastı

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde bir veli, kızıyla kavga eden ve henüz 1. sınıfta olan öğrenciyi bulmak için sınıfı bastı. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Kocaeli'de akıllara durgunluk veren olay, Ressam Osman Hamdi Bey İlkokulu'nda yaşandı. 

İddiaya göre, okulda kavga eden ilkokul 1. sınıf öğrencilerinden biri, akşam durumu velisi M.A'ya anlattı. Bu sabah saatlerinde okula gelerek sınıfa giren veli, öğretmen Burak L'den kızıyla kavga eden diğer kızı kendisine göstermesini istedi. Ders anlattığı sırada böyle bir olay ile karşılaşan öğretmen ise veliyi "Çocuk bunlar" diyerek teskin etmeye çalıştı ve söylediklerine karşı çıktı. Öfkelenen veli, yakınlarını çağırarak öğretmene saldırdı. Diğer öğretmenler araya girerek veliyi tutmaya çalıştı. Kavgayı ayırmaya çalışan diğer öğretmenlerden Mehmet D. de tekme ve yumrukların hedefi oldu. Olaya ilişkin veli M.A'nın da aralarında bulunduğu 3 şahıs gözaltına alındı.

Hafif şekilde yaralandığı öğrenilen öğretmen Mehmet D. ise darp raporu aldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Kocaeli Valiliği’nce olayla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

Darıca ilçemiz Kazım Karabekir Mahallesi Ressam Osman Hamdi Bey İlkokulu’nda bugün meydana gelen kasten yaralama olayıyla ilgili yapılan incelemeler neticesinde; 27.05.2024 günü iki öğrenci arasında meydana gelen kavga nedeniyle bu öğrencilerden birisinin velisi olan M.A. isimli şahsın bugün (28.05.2024) saat, 09.00 sıralarında okula gelerek okul öğretmeni B.L. ile tartıştığı, arbede yaşandığı ve daha sonra okuldan ayrıldığının öğrenilmesi üzerine güvenlik güçlerimizce yapılan çalışmalar neticesinde olayı gerçekleştiren M.A. ile birlikte S.A. ve İ.A. isimli şahıslar yakalanmış olup, konuyla ilgili tahkikata başlanmıştır. Bahse konu olay bütün yönleriyle incelenmektedir. Öğretmenimize ve Milli Eğitim Camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, şiddetin her türlüsüne karşı sıfır toleransla mücadelede kararlı olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz.

BAKAN TEKİN: ADLİ SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Milli Eğitim Bakanı Tekin: Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki bir okulumuzda öğretmenimize yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınıyor, şiddetin her türlüsüyle mücadelede kararlılığımızı yineliyorum. Bakanlık olarak bu menfur olayla ilgili soruşturmayı başlattığımız gibi adli sürecin de takipçisi olacağız.