Kızılay Başkanı Kerem Kınık istifa etti

Kızılay

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından uygulamaları ile tartışmaların odağında olan Kızılay'ın başkanı Kerem Kınık, istifa etti. 

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından uygulamaları ile tartışmaların odağında olan Kızılay'ın başkanı Kerem Kınık, istifa etti. 

Kerem Kınık, sosyal medya hesabından, "Rabbim! Gireceğim yere dürüstlükle girmemi; çıkacağım yerden de dürüstlükle çıkmamı sağla! Bana tarafından yardım edici bir güç ver! İsra 80" paylaşımında bulundu. 

KEREM KINIK'IN YERİNE GELEN İSİM...

2016 yılından bu yana Türk Kızılay Genel Başkanlığı görevini yürüten Kınık'ın istifasının ardından tüzük gereği olağanüstü kongreye kadar, Birinci Genel Başkan Yardımcısı Fatma Meriç Yılmaz, Yönetim Kurulu Başkanlığına vekalet edecek.

SOSYAL MEDYA HESABINDA DEĞİŞİKLİK

Kerem Kınık, istifasının ardından sosyal medya hesabında, "Türk Kızılay Genel Başkanı" unvanı yerine "Kızılay gönüllüsü" ifadesini kullanmaya başladı.

KIZILAY'DAN AÇIKLAMA

Kızılay'dan yapılan açıklamada, "Türkiye Kızılay Derneği Yönetim Kurulu, 12.05.2023 tarihinde yapmış olduğu olağanüstü toplantıda oy birliği ile Olağanüstü Genel Kurul’a gitme kararı almıştır. 2016 yılından bugüne Genel Başkanlığımızı yürütmekte olan Dr. Kerem Kınık’ın talebi ile alınan bu karar çerçevesinde, Olağanüstü Genel Kurul'a kadar tüzüğümüz gereği Birinci Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz Yönetim Kurulu Başkanlığı'na vekalet edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi. 

ERDOĞAN VE KOCA'NIN MESAJLARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dün gençlerle katıldığı bir programda, "Bu konu beni de ciddi manada üzmüştür. Süratle bu yanlışın düzeltilmesi gerekir" demişti. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise, bir soru üzerinde "Bir kişinin, bir vatandaşımızın bile kan ihtiyacı için kan vermesini etkileyebilecek bir algıya sebep olabiliyorsak, biz orada durmamalıyız" demişti. 

Kaynak: Haber Global TV

Kerem Kınık kızılay