Kırıkkale'nin Delice ilçesinde okul peteklerini hurdacıya sattığı ileri sürülen öğretmen, tutuklandı

Kırıkkale
Kırıkkale'nin Delice ilçesinde okul peteklerini hurdacıya sattığı ileri sürülen öğretmen, tutuklandı

Kırıkkale'nin Delice ilçesinde bir köy okuluna ait 30 bin TL değerindeki okul peteklerini hurdacıya sattığı ileri sürülen öğretmen, tutuklandı.

Kırıkkale'nin Delice ilçesinde eski bir köy okuluna ait 30 bin lira değerindeki kalorifer peteklerini sattığı iddia edilen öğretmen çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı Suç Araştırma Timi (JASAT), Balışeyh ilçesindeki trafik kontrol noktasında şüphe üzerine bir kamyonet durdurdu. Kamyonet kasasında kalorifer peteklerini fark eden jandarma, çalıntı olduğu şüphesiyle sürücü Y.H. ile yanında bulunan U.H.Y.'yi gözaltına aldı. Sürücü Y.H. ifadesinde, 42 adet kalorifer peteğini öğretmen D.Ç. ile birlikte Delice ilçesine bağlı Büyükafşar köyündeki eski bir okuldan aldığını ve Keskin ilçesindeki başka bir okula götürdüğünü iddia etti.

Şüpheli şahısların ifadesinin ardından gözaltına alınan öğretmen D.Ç. ile Delice Adliyesi'ne sevk edilerek, nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Y.H. ve U.H. hakkında da "hırsızlık malı satın almak" suçundan adli işlem yapıldı.

Delice Kaymakamlığı tarafından da açığa alınan D.Ç. hakkında idari soruşturma başlatıldı. Hurdacılara satılan kalorifer peteklerinin ise 30 bin lira değerinde olduğu öğrenildi.

 

Kaynak: İHA

Kırıkkale Kırıkkale haberleri Kırıkkale son dakika haberleri Kırıkkale okul peteklerini satan öğretmen