Kayseri'de 50 yaşındaki bedensel engelli adam, boşanma davasına tekerlekli yatak ile getirildi

Kayseri suriye Gündem haberleri
Kayseri'de 50 yaşındaki bedensel engelli adam, boşanma davasına tekerlekli yatak ile getirildi

Suriye iç savaşında yaralanan ve felç kalan 50 yaşındaki Yusuf K., boşanma davasının görüldüğü Kayseri Adliyesi'ne, tekerlekli yatak ile getirildi.

50 yaşındaki Suriyeli adam, boşanma davasına tekerlekli yatak ile getirildi.

Yusuf K., 13 yıl önce Suriye'deki iç savaşta hava saldırısı sonucu yaralandı. Ayaklarına şarapnel parçası isabet eden Yusuf K., felç oldu. Yatağa mahkum olan Yusuf K., akrabalarının yardım ile Türkiye'ye gelerek, Kayseri'ye yerleşti. 4 çocuk babası Yusuf K., eşi ile sorunlar yaşadığı gerekçesiyle boşanmaya karar verdi. Kayseri Adliyesi Aile Mahkemesi'nde boşanma davaları süren Yusuf K., tekerlekli yatak ile adliyeye getirildi.

Duruşma ertelenirken, Yusuf K. yine tekerlekli yatak adliyeden ayrıldı.

TAKİP SIRASINDA OTOMOBİLİYLE POLİS ARACINA ÇARPAN EHLİYETSİZ SÜRÜCÜYE 41 BİN LİRA CEZA

Kütahya'da ‘dur’ ihtarına uymayan ehliyetsiz sürücü Y.Ş. (42), takip sırasında otomobille polis ekibinin aracına çarptı. Kazada bir polis memuru hafif yaralanırken, gözaltına alınan, 32 suçtan kaydı olan Y.Ş.’ye 41 bin 787 lira ceza kesildi.

Maltepe Mahallesi’nde gece yarısı uygulama yapan polis ekipleri, şüphe üzerine 43 AEY 919 plakalı otomobilin sürücüsü Y.Ş.’ye ‘dur’ ihtarında bulundu. Ancak ihtara uymayan sürücü yoluna devam etti. Ekipler, durumu telsizden anons edince bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Otomobil, takip sırasında yaklaşık 15 dakika sonra polis aracına çarpınca yakalandı. Kazada, bir polis memuru hafif yaralandı.

32 SUÇ KAYDI VAR

Gözaltına alınan Y,.Ş.’nin yapılan kontrollerinde gasp, kasten yaralama, hırsızlık, dolandırıcılık ve tehdit gibi suçların da olduğu 32 ayrı kaydının olduğu, güveni kötüye kullanma suçundan da arandığı tespit edildi.

Polis merkezine götürülen Y.Ş.’ye, ‘Ehliyetsiz araç kullanmak’, ‘Dur ihtarına uymamak’, ‘Drift atmak’, ‘Trafik güvenliğini tehlikeye sokmak’ ve ‘Tehlikeli şekilde şerit değiştirmek’ suçlardan toplam 41 bin 787 lira ceza kesildi. Araç ise trafikten menedilerek otoparka çekildi. 

 

Kaynak: DHA