İzmir'in Tire ilçesinde kedi ve köpekleri zehirli kıyma vererek öldürdüler!

İzmir Gündem haberleri
İzmir'in Tire ilçesinde kedi ve köpekleri zehirli kıyma vererek öldürdüler!

İzmir'in Tire ilçesinde zehirli kıyma ve mama verildiği ileri sürülen 6 sokak köpeği ile 2 kedi öldü. Polis ekipleri, zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.

İzmir'in Tire ilçesine bağlı Adnan Menderes Mahallesi'nde zehirli kıyma ve mama verildiği iddia edilen kedi ve köpekler öldü. 

Kan donduran olay sabah saatlerinde ilçeye bağlı Adnan Menderes Mahallesi’nde meydana geldi. Resulzade Bulvarı ve çevresinde yaşayan vatandaşlar, sabah dışarı çıktıklarında kaldırımlarda ve arsalarda köpek ve kedi cesetleriyle karşılaşınca dehşete düştü. Bazı hayvanların can çekiştiğini gören çevre sakinleri yardımcı olmak isteseler de hayvanları ölümden kurtaramadı.

Olayla ilgili inceleme başlatan Tire Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, köpeklerin zehirlendiği ihtimali üzerinde duruyor. Ekipler, civarda yaptığı araştırmalarda ele geçirdikleri kıyma ve mamaları muhafaza altına alarak, incelemeye gönderdi. Yapılan ilk tespite göre 6 köpek ve 2 kedi öldü. Hayvanların cansız bedenleri, belediye ekibi tarafından sokaktan toplandı.

Hayvanların zehirlendiği iddiası üzerine harekete geçen Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

 

Kaynak: İHA

İzmir İzmir haberleri İzmir Tire haberleri tire haberleri Tire kediler zehirlendi Tire asayiş haberleri