İzmir'in Menemen ilçesinde balkondaki çocuklara aldırış etmeyen magandalar havaya ateş açtı

İzmir

İzmir'in Menemen ilçesinde, magandalar düğün konvoyunda balkondaki çocuklara aldırış etmeden pompalı tüfekle ateş açtılar.

Olay geçtiğimiz pazar günü ilçeye bağlı Yahşelli Mahallesi'nde meydana geldi. Düğün konvoyu sokağa geldiği esnada sokakta bekleyenler ve konvoyda otomobillerden inen kişiler, ellerindeki pompalı tüfekle havaya ardı ardına ateş açmaya başladı. O anlar bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerası ile görüntülenirken, ateş açıldığı esnada yakındaki bir evin balkonunda çocukların bulunması dikkat çekti.

Olayda herhangi bir ölen ya da yaralanan olmazken, jandarma ekipleri kimlikleri belirlenen şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Başlatılan çalışmalar sonucunda, görüntülerden kimlikleri belirlenen Y.T., M.Y. ve M.Ö. olayda kullandıkları silahlarla birlikte gözaltına alındı. "Ruhsatsız tüfek bulundurmak ve taşımak" suçlarından toplam 2570 TL idari para cezası uygulanan şüpheliler hakkında "genel güvenliği tehlikeye sokmak" suçlamasıyla adli işlem başlatıldığı bildirildi.

Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri sürdüğü öğrenildi.

 

Kaynak: İHA

İzmir İzmir haberleri izmir son dakika haberleri İzmir Menemen haberleri Menemen son dakika haberleri