İstanbul'da emniyet kemerini uygunsuz bir şekilde takan taksi şoföründen ilginç savunma: Mısır aldım

İstanbul Gündem haberleri
İstanbul'da emniyet kemerini uygunsuz bir şekilde takan taksi şoföründen ilginç savunma: Mısır aldım

İstanbul Fatih'te sivil trafik ekipleri, taksilere yönelik denetim gerçekleştirdi. Kural ihlali yapan taksicilere ceza yağarken, içlerinden bazıları, kendilerini ilginç ifadelerle savundu.

İstanbul'da kuralları hiçe sayan taksi şoförlerine ceza yağdı.


İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı sivil trafik ekipleri, saat 15.00 sıralarında Hobyar Mahallesi,  Reşadiye Caddesi'nde taksilere yönelik denetim yaptı. Kural ihlali yapan taksi şoförleri tek tek durdurularak cezai işlem uygulandı. Seyir halindeyken hem cep telefonu ile konuşan, hem de emniyet kemeri takmayan taksi şoförü ekipler tarafından durduruldu. Toplamda bin 387 lira ceza yazılan taksi şoförü; "Şimdi yolcu aldım" diyerek kendisini savundu. 

"MISIR ALDIM"

Uygunsuz emniyet kemeri takan bir başka taksi şoförü de polis ekipleri tarafından durduruldu. Polis memuru, taksi şoförüne uygunsuz takılan emniyet kemerinin kaza anından kendisine zarar vereceğini anlatması üzerine taksi şoförü "biliyorum" diye karşılık verdi. "Biliyorsun neden takmıyorsun" cevabına ise "Mısır aldım" diye yanıt verdi.

"DEVLETİMİZE FEDA OLSUN"

Otomobil kullanırken cep telefonu ile konuşan bir sürücüye 951 TL para cezası yazılırken,  sürücü önce cep telefonu ile konuşmadığını daha sonra ise önemli bir görüşme olduğunu açmak zorunda kaldığını belirterek, "Devletimize feda olsun" dedi. 

OKUL ÇATISINDA YANGIN: 300 ÖĞRENCİ TAHLİYE EDİLDİ

Diyarbakır'da bir okulun çatısında çıkan yangın, itfaiyenin 4 saatlik müdahalesi ile söndürüldü.

Çınar ilçesi Kırsal Avdalı Mahallesi'ndeki Avdalı İmam Hatip Ortaokulu'nun çatısında, okul saatinde yangın çıktı. 300 öğrenci tahliye edilirken, bölgeye itfaiye ekipleri gönderildi. Ekiplerin 4 saatlik müdahalesi ile alevler söndürüldü. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

 

Kaynak: DHA