İstanbul'da 1 dakikada 7 milyon TL'lik soygun: İşte o anlar

İstanbul bakırköy Gündem haberleri

İstanbul Bakırköy'de bir kuyumcudan 7 milyon TL'lik hırsızlık anları kameraya yansıdı. Polis her yerde soyguncuları arıyor.

İstanbul Bakırköy’de motosikletle bir kuyumcunun önüne gelen maskeli ve kapüşonlu 4 soyguncu, uzaktan kumandayla kepengini açtıkları işyerinden 1 dakika içerisinde 7 milyon lira değerinde mücevherat çaldı.

Soygun anları kameralara yansırken, polis şahısların peşine düştü. Olay, geçtiğimiz hafta Pazartesi günü saat 04.00 sıralarında Bakırköy Zeytinlik Mahallesi’nde meydana geldi.

YÜZLERİ MASKELİ VE KAPÜŞONLU 4 KİŞİ

Edinilen bilgiye göre sabaha karşı 2 ayrı motosikletle gelen yüzleri maskeli ve kapüşonlu 4 soyguncu, kuyumculuk yapan işyerinin kepengini önceden kopyalanmış uzaktan kumanda ile açtı.

7 MİLYON LİRA DEĞERİNDE MÜCEVHERAT İLE KAYIPLARA KARIŞTILAR

Ardından içeriye giren şahıslar tezgahta bulunan 7 milyon lira değerindeki altın ve pırlantaları yaklaşık 1 dakika içerisinde çaldı. Çaldıklarını yanlarındaki getirdikleri bir çantanın içerisinde boşaltan soyguncular, ardından geldikleri motosiklete binerek kayıplara karıştı.

POLİS SOYGUNCULARIN PEŞİNDE

Soygun anları kameralara anbean yansıdı. Olayın ardından alarmın çalması üzerine olay yerine polis ekibi sevk edildi. Yapılan incelemede işyerinin soyulduğu tespit edildi. Güvenlik kamera görüntülerini incelemeye alan polis, soyguncuları yakalamak için çalışma başlattı.

Gündem haberleri...

Kaynak: İHA