İstanbul Taksiciler Esnaf Odası seçimleri gergin başladı! Taksiciler kongrede birbirine girdi

Gündem haberleri İstanbul

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Olağan Genel Kurulu gergin başladı. İTEO Başkanı Eyüp Aksu'nun konuştuğu sırada yaşanan tartışmada taraflar yumruklarla birbirine girdi. Öztürk kürsüdeki konuşmasında, "Bizi bitirdiniz, bizi ite-köpeğe mahkum ettiniz. Bizi astınız" diyerek Aksu'ya idam ipi attı

İstanbul Taksiciler Esnafı Odası (İTEO) Olağan Genel Kurulu Haliç Kongre Merkezi'nde başladı. Genel Kurulda mevcut Başkan Eyüp Aksu'nun konuşma yaptığı sırada gerginlik yaşandı.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası seçimleri gergin başladı! Taksiciler kongrede birbirine girdi - Resim : 1

Başlayan sözlü tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Taraflar salonda yumruk yumruğa birbirine girdi. O anlar kameralara yansıdı.

İTEO Olağan Genel Kurulu'nda 5 aday yarışıyor. Yeni yönetimin seçileceği genel kurulda mevcut başkan Eyüp Aksu ile bir önceki başkan Yahya Uğur da adaylar arasında yer alıyor.

TAKSİCİLERİN GENEL KURULUNDA BAŞKANA KÜRSÜDEN İDAM İPİ ATILDI

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası yeni başkanını seçmek için Haliç Kongre Merkezi'nde Olağan Genel Kurulu yapılıyor. Eyüp Aksu, Yahya Uğur, Zeynep Kılıç, İrfan Öztürk ve Yaşar Arabul'un başkanlık için yarışıyor. 

Adayların konuşma yaptığı esnada salonda üyeler arasında sık sık tartışma yaşandığı ve polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı görüldü. Adaylardan Yahya Uğur, "Biz Belediye'yle dikleşmeden ama haklarımızı sonuna kadar dik durarak beyefendice zerre kadar hakkımızdan feragat etmeden savunacağız" dedi.

 İstanbul Taksiciler Esnaf Odası seçimleri gergin başladı! Taksiciler kongrede birbirine girdi - Resim : 3

YAPACAĞIM HAMLEDEN ÖZÜR DİLİYORUM DİYEREK URGAN ATTI

Adaylardan İrfan Öztürk ise vaatlerini anlattıktan sonra mevcut yönetimin yolsuzluk yaptığını iddia etti. Öztürk, babasının da taksici olması nedeniyle 59 yıldır bu taksicilik mesleğinden ekmek kazandığını ve diğer adayların şu an taksicilik yapmadığını öne sürdü. Öztürk, "Yapacağım hamleden dolayı özür diliyorum. Bizi bitirdiniz, bizi ite-köpeğe mahkum ettiniz. Bizi astınız. Bizi parçaladınız ama bugün son gün. Bu yağlı urganın benim boynuma asılı değil, bu yağlı urganın Eyüp Aksu'nun boynuna asılması için bunu atıyorum" diyerek Eyüp Aksu'ya doğru idam ipi attı. 

Öztürk'ün bu eyleminden sonra salonda sözlü tartışmalar yükselirken Eyüp Aksu'nun idam ipini yerden aldığı ve kürsüye çıkarken hiçbir şey demeden yere bıraktığı görüldü.

 İstanbul Taksiciler Esnaf Odası seçimleri gergin başladı! Taksiciler kongrede birbirine girdi - Resim : 4

'YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN TEMİNATI'

Eyüp Aksu ise konuşmasında UBER'in Türkiye temsilcisiyle Yahya Uğur'un yan yana olduğunu iddia ettiği fotoğrafı gösterdi. Aksu, "Yaptıklarım yapacaklarımın teminatı diyerek takdiri size bırakarak tekrar adayım. Sizden destek bekliyorum" ifadelerini kullandı. Kurul üyelerin oy verme işlemleriyle devam ediyor. 

Kaynak: İHA

İstanbul Gündem haberleri