İstanbul Sancaktepe'deki mevlitte verilen tavuklu pilavdan 130 kişi zehirlendi: İşletme sahibi gözaltında

Gündem haberleri İstanbul
İstanbul Sancaktepe'deki mevlitte verilen tavuklu pilavdan 130 kişi zehirlendi: İşletme sahibi gözaltında

İstanbul Sancaktepe'de camideki mevlitte dağıtılan tavuklu pilavdan yiyen 130 kişi zehirlendi. Pilavı yapan işletmenin sahibi gözaltına alınırken, ekipler tavuklu pilavdan da numune aldı.

İstanbul Sancaktepe'de dün öğle saatlerinde ölen oğulları için mevlit okutan aile, Sarıgazi Battalgazi Camii'ne gelenlere tavuklu pilav ikramında bulundu.

Bir süre sonra pilavı yiyen bazı kişilerin midesi bulandı, aralarında kusanlar oldu. Pilavdan rahatsızlananlar Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin aciline başvurdu.

Tavuklu pilavdan zehirlendikleri belirlenen ve aralarında çocukların da olduğu 130 kişi hastanelerde serum takılarak tedavi edildi. Hepsinin durumunun iyi olduğu öğrenildi. İlçe Tarım Müdürlüğü'ndeki yetkililer, tavuklu pilavdan incelemek üzere numune aldı. Polis, tavuklu pilavı yapan işletme sahibini gözaltına aldı.

İstanbul Sancaktepe'deki mevlitte verilen tavuklu pilavdan 130 kişi zehirlendi: İşletme sahibi gözaltında - Resim : 1

Kardeşi zehirlenen Bilal A., "Camide bir aile çocukları vefat ettiği için mevlit düzenlemiş. Verdikleri tavuklu pilavdan çoğu kişi zehirlenmiş. Bunlardan birisi de benim kardeşim. İlk başta bu kadar büyüyeceğini tahmin etmiyorduk. Hastaneye geldik. Zehirlenme vakaları fazlaymış" dedi.

Pilavdan zehirlenen 10 yaşındaki Ö.A., "Bir ailenin çocukları ölmüş. Onun için mevlit düzenlediler. Mevlitte benim arkadaşlarım ve herkes zehirlendi. Şu an sağlığım iyi" diye konuştu.

Cami cemaatinden Ekrem O., "Öğlen namazında bir kardeşimiz taziye yemeği veriyordu. Orada bizim camimizde Kur'an okuyan çocuklarımız ve cami cemaati yemekten zehirlenmişler. Hastaneye gittiler. Şu anda olumsuzluk bir durum yok." diye konuştu.

Kaynak: DHA

İstanbul Sancaktepe istanbul haberleri sancaktepe haberleri