İstanbul Kağıthane'de kiracı, kavga ettiği ev sahibini öldürdü

İstanbul Gündem haberleri
İstanbul Kağıthane'de kiracı, kavga ettiği ev sahibini öldürdü

İstanbul Kağıthane'de, ev sahibi mahallelinin uygunsuz hareketleri nedeniyle şikayet ettiği kiracıyı evden çıkarmak istedi. Çıkan tartışmada kiracı Hamza Çıkrıkçı,, tartıştığı ev sahibi Şenel Tombul'u tabancayla vurarak öldürdü.

Olay, Harmantepe Mahallesi Akın Sokağı 141 numarada saat 19.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, 4 katlı bir binanın giriş katında kiracı olan Hamza Çıkrıkçı, bekar yaşadığı evde uygunsuz hareketlerde bulunuyordu.

Mahalleli bina sahibi Şenel Tombul'a (55) defalarca şikayette bulundu. Ancak Şenel Tombul, kendisine kanser olduğunu söyleyen kiracıyı uyardı.

Kiracı Çıkrıkçı, uyarılara rağmen uygusuz hareketlerde bulunmaya devam etti. Bunun üzerine ev sahibi Tombul, Çıkrıkçı'nın evden çıkmasını istedi. Aralarında tartışma çıktı.

Çıkrıkçı, evde bulunan tabancayı alarak kapısının önünde duran ev sahibi ve ailesine ateş etti. Göğsüne 2 kurşun isabet eden Tombul, kanlar içinde yere yığıldı. Ağır yaralı olarak ambulansla Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Şenel Tombul, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Saldırının ardından evine girerek kapıyı kilitleyen Hamza Çıkrıkçı, ihbar üzerine olay yerine gelen polise teslim oldu.

Çıkrıkçı, sorgusu yapılmak üzere polis merkezine götürüldü.

Mahalleli Eve Sürekli Kadınlar Getiriyordu

Aynı binada ve mahallede yaşayan sakinler, tartışmanın iddia edildiği gibi yüksek kira talebi nedeniyle çıkmadığını söylediler.

Mahalleli, “Çıkrıkçı bir kaç senedir burada oturuyor. Her akşam farklı kadınlarla eve geliyordu. Mahalleli olrak şikayetçiydik. Şenel ağabeye defalarca şikayet ettik. Kiracı Şenel ağabeyi kanserim diye kandırmış. Şenel ağabey yıllarca ondan uygun kira aldı. En son ödediği kira 800 liraydı. Adam kendi katilini evinde besledi bilmeden. Şikayetlerimiz arttı. Şenel Tombul da evden çıkmasını istedi. Kiracı önce çıkacağım demiş. Sonra vazgeçti çıkmadı. Bundan dolayı tartıştılar. Adam silahı aldı ateş ederek öldürdü” dediler.

OĞLU DA KONUŞTU

Olayla ilgili konuşan Şenel Tombul’un oğlu Kadir Tombul, alt katlarında oturan kiracıyla ilgili komşulardan şikayet geldiğini belirterek "Kadın ticareti yapıyordu. 6 aydır çıkması için uyarıyoruz. Kontrat süresi doldu ama hala çıkmadı. Günü dolduğu gün bu olay oldu zaten. Uyuşturucu ticareti yaptığını da daha sonra öğrendik. Dün akşam polis raporlarında da kanında uyuşturucu çıktı. O halde, anneme, kardeşlerime, babama ateş açtı. Üç el ateş etti, biri arabaya ikisi babama isabet etti" dedi. 

"KİRASI MESELESİ DEĞİL" 

Olayın kirayla ilgisi olmadığını söyleyen Kadir Tombul, "Sosyal medyada kira meselesi diyen insanların hepsinin kirasını veririz. Bizim paraya ihtiyacımız yok. Allah'a hamdolsun paramız pulumuz var. Kirası 800 TL'ydi. Artık 800 TL'ye ev var mı? Bize kanser hastası olduğunu söyledi, kızının yatılı yurtta kaldığını söyledi, üzüldük.  Kirayı 3 katı istediğimiz söylenmiş. Benim babam 800 liralık adam değil" dedi.

"EVDEN İKİ YABANCI UYRUKLU KADIN VE UYUŞTURUCU ÇIKTI"

Kadir Tombul, "Kadın ticareti yaptığı için çıkartmak istiyorduk, çıkmadı. Karşılığında da bunu yaptı. Burada 2 yıl 2 aydır oturuyordu. Kendisiyle dün akşam da sakin bir şekilde konuştuk, evden çıkacağını söyledi. Sonra içeri girdi, biz de eve gidiyorduk. Evinden çıktı, silahla sıka sıka üzerimize gelmeye başladı" diye konuştu. 

Tombul, evde uyuşturucu da bulunduğunu belirterek, "Evin içerisinde amonyumla yapılan taş diye bir madde vardı. Ayrıca 2 yabancı uyruklu kadın çıktı. Kadın ticareti yaptığını öğrenince çıkması için baskı yaptık. Evde silah olduğunu bilmiyorduk, elimizde sopa bile olmadan indik. Bilsek o şekilde iner miyiz?" dedi. 

 

Kaynak: Haber Global

İstanbul kağıthane kiracı ev sahibi