İstanbul'da korku dolu anlar! O ünlü ismi istedi

İstanbul Beşiktaş'ta kağıt toplayıcı bir genç, Edirnekapı'da zabıta ekipleri tarafından malzemelerine el konulduğu iddiasıyla yangın merdiveninin tepesine çıkarak intihar girişiminde bulundu. Gencin ekiplerden isteği ise şaşırttı.

14.05.2021 09:43 | Son Güncelleme : 14.05.2021 21:31

İstanbul Beşiktaş'taki olay, önceki gün saat 16.30 sıralarında Beşiktaş Nispetiye Mahallesi Park Sokak üzerinde meydana geldi. Kağıt toplayıcılık yaptığını söyleyen 16 yaşındaki Samet Ç., Edirnekapı'da malzemelerine el konulduğu ve zabıta ekipleri tarafından darp edildiğini iddia ederek intihar girişiminde bulundu. Sokak üzerindeki yangın merdiveninin giren genç, yoldan geçen bir vatandaşa “abi polisi ara” dedikten sonra tepesine çıktı.

"OKTAY KAYNARCA'YI ÇAĞIRIN"

Vatandaşın ihbarı üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, genci ikna etmek için çalışmalara başladı. Malzemelerinin darp edilerek alındığını iddia eden genç, aşağıya inmemek uzun süre direndi. Polis ekiplerinin yanına gelmesine izin vermeyen genç, ünlü oyuncu Oktay Kaynarca’yı çağırmalarını istedi. Kaynarca’nın şehir dışında olması nedeniyle gelmesinin mümkün olmadığını belirtilmesi üzerine genç, merdivenin korkuluklarda gezinmeye başladı.

POLİS İKNA ETTİ

Önce sigara içen ardından ceketini ve cüzdanını yere atan gencin yanına önce Beşiktaş Devriye Ekipler Amiri çıkmaya çalıştı. Gençle aşağıdan diyaloğu sürdüren Etiler Polis Merkezi Amiri ardından yangın merdivenine girerek müzakereci polisle birlikte yanına çıktı. Gençle konuşarak ikna çalışmaya başlayan polis ekipleri, bir süre sonra başarılı olarak genci aşağıya indirdi. Polis otosuna bindirilen genç ardından emniyete götürüldü. Yaşanan hareketli anlar ise kameralara yansıdı.

Kaynak: İHA

Sıradaki Haber Yükleniyor