IQ turnusolü mantık bulmacası: Resimdeki S harfleri içinde saklı 5 sayısını 5 saniyede bulan dahi kabul ediliyor

Optik illüzyon Zeka bulmacası Zeka testi
IQ turnusolü mantık bulmacası: Resimdeki S harfleri içinde saklı 5 sayısını 5 saniyede bulan dahi kabul ediliyor

Optik illüzyonlu bir zeka testi ile daha karşınızdayız. Bu gibi testlerde amaç farklı nesneyi mümkün olan en kısa sürede ayırt etmektir. Resimdeki saklı 5 sayısını 5 saniyede bulmak için bir dahi olmak gerekiyor.

Kafa karıştıran yeni bir zeka bulmacası ile daha sizlerleyiz. Bu zeka testinde bir sayfa dolusu S harfi bulunuyor. Ancak S harfleri içinde bir de 5 sayısı saklı. 

Yüksek IQ'su olan kişiler resimdeki saklı 5 sayısını 5 saniye içerisinde bulmayı başarıyor.

IQ turnusolü mantık bulmacası: Resimdeki S harfleri içinde saklı 5 sayısını 5 saniyede bulan dahi kabul ediliyor - Resim : 1

Optik illüzyonlu bir zeka testi olan bu görseldeki gizli civcivi 5 saniyede bulduysanız o halde tebrikler. bu testi çözmek yüksek IQ'lu olduğunuzu kanıtlıyor. 

Eğer süre bitene dek saklanan civcivi bulamadıysanız o halde üzülmeyin. Doğru yanıt haberimizin devamında sizleri bekliyor olacak. 

Optik illüzyonlu zeka bulmacalarında amaç resimdeki saklı nesneyi süre dolmadan ayırt edebilmektir. Bu testlerde başarılı olmak görsel zekanızın ve bilişsel yeteneklerinizin gelişmiş olduğunu rotaya koyar.

Zeka testini 5 saniyelik süre içerisinde çözemediyseniz doğru yanıt aşağıda....

 Optik illüzyonlu bir zeka testi olan bu görselde saklı civcivi 5 saniye içinde bulmak için yüksek IQ'ya sahip olmanız gerekiyor. 

Görsel zekanızı ve bilişsel yeteneklerinizi geliştiren testte saklı 5 sayısını henüz bulamadıysanız işte zeka testinin doğru çözümü:

IQ turnusolü mantık bulmacası: Resimdeki S harfleri içinde saklı 5 sayısını 5 saniyede bulan dahi kabul ediliyor - Resim : 5