Güvenlik kamerasından kaçamadılar! Hırsızlar inşaat malzemelerini böyle çaldı

Kastamonu
Güvenlik kamerasından kaçamadılar! Hırsızlar inşaat malzemelerini böyle çaldı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde inşaattan malzeme çalan hırsızlar, güvenlik güçlerini görünce minibüsü bırakıp kaçtı. Hırsızlık anı ise güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

Kastamonu'nun Tosya ilçe merkezinde kimlikleri henüz belirlenemeyen hırsızlar, inşaat alanına minibüsle geldi. İnşaattaki malzemeleri minibüse yükleyen hırsızlar ardından kaçmak istedi.

EKİPLERİ GÖRÜNCE MİNİBÜSÜ BIRAKIP KAÇTILAR 

Bölgede trafik kontrolü yapan polis ve jandarma ekipleri, şüphelendikleri minibüse dur ihtarında bulundu. ‘Dur’ ihtarına uymayan minibüs kaçtı. Minibüsü takibe alan emniyet güçleri, minibüsü boş bir alanda terk edilmiş halde buldu. 4 kişi oldukları belirlenen hırsızlar ise gecenin karanlığından faydalanarak kaçtı.

HIRSIZLARI YAKALAMAK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI 

Cumhuriyet Savcısının talimatıyla minibüse el konulurken yapılan incelemede inşaatlardan çalındığı belirlenen malzemeler ele geçildi. Emniyet güçleri, kaçan hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

Öte yandan güvenlik kamerasına yansıyan hırsızlık olayında, hırsızların inşaat alanına minibüs ile geldikleri ve inşaattan aldıkları malzemeleri minibüse yükledikleri görüldü.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Kaynak: İHA

Kastamonu Tosya hırsızlık minibüs inşaat malzemeleri