İngiliz ajan Le Mesurier'in öldüğü ev boş kaldı! O cümleyi duyan kaçıyor

İngiliz ajan James Gustaf Edward Le Mesurier'in ofis ve ev olarak kullandığı Karaköy'deki üç katlı binaya 7 aydır kiracı bulunamadı. Eski İstihbarat subayının öldüğü bina olduğunu öğrenen müşterilerin binayı kiralamaktan vazgeçtiği öğrenildi.

14.09.2020    15:05

İstanbul Karaköy'de 11 Kasım 2009'da ölü bulunan İngiliz eski İstihbarat Subayı James Gustaf Edward Le Mesurier'in ofis ve ev olarak kullandığı üç katlı bina 7 aydır yeni kiracısını bekliyor. Karaköy'de bulunan üç katlı binada Le Mesurier'den kalan son eşyalar Şubat ayında eşi Emma Hedvig Christina Winber tarafından alınmıştı. Yaklaşık 7 kamyon dolusu eşyanın çıkarıldığı bina o günden sonra sessizliğe gömüldü.

Daha sonra üç katlı, 500 metrekarelik binaya kiralık tabelası asıldı. Karaköy'ün en güzel konumlarından birine sahip olan bina aradan geçen 7 aya rağmen kiralanamadı.

Emlak ofisinin bir ay önceki ilanında binaya aylık 60 bin lira kira istiyordu. Şimdiki ilanda aylık kira olark 50 bin lira isteniyor.

Binayı kiralamak isteyen müşterilerin eski İngiliz İstihbarat Subayının burada hayatını kaybettiğini öğrenmesiyle vazgeçtiklerini belirten esnaf Emin Ekici," Şubat ayında burası boşaltıldı. Kamyonlarla içerideki eşyaları aldılar. Sonrasında buranın kiraya verileceği söylendi. Gelenler oldu ancak burada eski bir ajanın hayatını kaybettiğini öğrenenler kiralamak vazgeçiyor. Yaklaşık 1 yıldır boş burası. Emlakçı ve müşteri arasındaki konuşmaya bir kez şahit oldum. Kiralamak isteyen hanımefendi böyle bir olayın yaşadığı yeri kiralamak istemediğini, böyle bir risk almayacağını belirtti" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

Son Güncelleme : 14.09.2020 - 16:38
Sıradaki Haber Yükleniyor