İnfial yaratan görüntü! Savcı 'öldürmeye teşebbüs' dedi

Kocaeli'de çocuğunu döven Nurcan Serçe ve dini nikahlı eşi Hayrettin Bahar hakkındaki iddianame tamamlandı. Anne Nurcan Serçe 'kasten öldürmeye teşebbüs', Hayrettin Bahar ise 'öldürmeye azmettirmek' suçlamasıyla 20 yıla kapar hapis cezası ile yargılanacak. 

04.04.2021 12:53 | Son Güncelleme : 04.04.2021 14:36

Kocaeli'nin Körfez ilçesine bağlı Mimar Sinan Mahallesi’nde yaşayan Nurcan Serçe’nin (36) 14 yaşındaki kızına şiddet uyguladığı görüntüler, sosyal medyada paylaşılmasının ardından büyük tepki topladı.

Büyüyen tepkiler üzerine Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı'nca olayla ilgili inceleme başlatıldı. Yapılan incelemelerin ardından çocuğuna şiddet uygulayan Nurcan Serçe ile olay anını cep telefonuna kaydeden dini nikahlı eşi Hayrettin Bahar gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Nurcan Serçe ‘çocuğunu kasten öldürmeye teşebbüs’, Hayrettin Bahar ise ‘çocuğu öldürmeye azmettirmek’ suçlamasıyla çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

20 YILA KADAR HAPİS CEZASI İLE YARGILANACAKLAR 

Yürütülen soruşturma kapsamında anne ve eşi hakkındaki iddianame hazırlandı. İddianamede, Nurcan Serçe ‘çocuğunu kasten öldürmeye teşebbüs’, Hayrettin Bahar ise hem olay anını cep telefonuyla kaydettiği hem de anneyi kışkırttığı gerekçesiyle ‘çocuğu öldürmeye azmettirmek’ suçlamasıyla 20 yıla kadar hapis cezası ile yargılanacak. 

Kaynak: DHA

Sıradaki Haber Yükleniyor