İki katlı binada korkutan yangın! Yaşlı kadın son anda kurtarıldı

İki katlı binada korkutan yangın! Yaşlı kadın son anda kurtarıldı

Ankara’nın Altındağ ilçesinde 2 katlı binada çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken yangın sırasına evde bulunan yaşlı kadını komşuları kurtardı.

Yangın 23.30’da Ankara’nın Altındağ ilçesine bağlı Gültepe Mahallesi’ndeki Altındağ Caddesi üzerinde bulunan binada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre henüz sebebi belirlenemeyen bir nedenden dolayı 2 katlı binada yangın çıktı.

Yangın çıktığı esnada binada yaşayan yaşlı kadını komşuları kurtardı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Olayda can kaybı yaşanmazken yangın maddi hasarla atlatıldı. Ekipler yangının çıkış nedenini belirlemek için çalışma başlattı.

“KAPIYI TEKMELEYEREK AÇTILAR”

Yangın sırasında binada bulunan ve daha önceden evinin yakıldığını iddia eden Zeliha Duran, “Konu komşu kapıya ve pencereye vurdular. Uyanamıyordum ve kalkamıyordum. Zeliha teyze neredesin, diye seslendiler. Kapıyı tekmeleyerek açtılar. Beni sırtına alıp çıkardılar. Elime yüzüme su döktüler. Nefesim daraldı” dedi.

Ev sahibi Sema Şimşek ise “Daha önceden de yangın çıktı. Bir daha bu durumun başımıza geleceğini biliyordum. Elimizden bir şey gelmiyordu. Evimde oturuyordum. Can havliyle geldim. Komşular itfaiyeyi aramış. Bu ikinci yangın” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Ankara Altındağ